Stembureau Gymzaal OBS Het Vogelnest in Heerenveen (2022)
Postcode 8446 HX · Wijk Heerenveen
Hier waren 458 kiezers toegelaten (2,1% van alle toegelaten kiezers in Heerenveen) en zijn 453 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 30,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 140 | 30,9% | 19,7% | +11,2 pp | 3,3% |
| SP | 45 | 9,9% | 7,0% | +2,9 pp | 2,9% |
| VVD | 38 | 8,4% | 12,0% | −3,6 pp | 1,5% |
| CDA | 38 | 8,4% | 9,4% | −1,0 pp | 1,9% |
| GROENLINKS | 35 | 7,7% | 9,5% | −1,8 pp | 1,7% |
| Heerenveen Lokaal | 35 | 7,7% | 10,6% | −2,9 pp | 1,5% |
| FNP | 33 | 7,3% | 10,8% | −3,5 pp | 1,4% |
| D66 | 32 | 7,1% | 8,1% | −1,0 pp | 1,8% |
| ChristenUnie | 29 | 6,4% | 4,2% | +2,2 pp | 3,1% |
| GemeenteBelangen | 22 | 4,9% | 7,0% | −2,1 pp | 1,4% |
| JEZUS LEEFT | 5 | 1,1% | 0,7% | +0,4 pp | 3,1% |
| 1 | 0,2% | 1,0% | −0,8 pp | 0,4% | |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerenveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jelle Zoetendal (PvdA) · 74 stemmen · 16,3% van alle stemmen hier
- Masite Hanedan-Ersoy (PvdA) · 32 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Hedwich Rinkes (CDA) · 31 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Ojanne de Vries - Chang (D66) · 27 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Lia de Heij-Nap (ChristenUnie) · 20 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Jan van der Veen (SP) · 18 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Gerrie Rozema (GROENLINKS) · 17 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Jaap van Veen (VVD) · 13 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Tino van der Ven (GemeenteBelangen) · 12 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Ate Eijer (FNP) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Grietje van Dijk (GROENLINKS) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Age Hartsuiker (Heerenveen Lokaal) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Dimph van Ruth (SP) · 10 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Wanda Ottens (PvdA) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Gerrit Jansen (FNP) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PvdA haalde hier +11,2 pp meer dan gemiddeld in Heerenveen.
- Qua gewicht is dit het 24e van de 52 stembureaus: 2,1% van alle geldige stemmen in Heerenveen en 0,0066% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 48 stemmen in Heerenveen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 417 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 41 |
| Toegelaten kiezers | 458 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 455 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −3 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,4%) |
Er zijn 3 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,44% van de stembiljetten, tegen 0,43% in Heerenveen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Heerenveen
- Lantearne 468 stemmen · PvdA 19%
- Lantearne 441 stemmen · PvdA 23%
- Sionskerk 475 stemmen · PvdA 19%
- Museum Heerenveen 419 stemmen · PvdA 23%
- Gymzaal De Spil 514 stemmen · VVD 17%
- Gemeentehuis 405 stemmen · PvdA 22%
Alle stembureaus in Heerenveen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.