Stembureau Gymzaal OBS de Tjongerschool in Heerenveen (2023)
Postcode 8454 KD · Wijk Jubbega
Hier zijn 920 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 19,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 177 | 19,2% | 22,6% | −3,4 pp | 2,4% |
| VVD | 166 | 18,0% | 14,0% | +4,0 pp | 3,6% |
| GroenLinks-PvdA | 127 | 13,8% | 16,7% | −2,9 pp | 2,3% |
| Nieuw Sociaal Contract | 119 | 12,9% | 14,8% | −1,8 pp | 2,5% |
| BBB | 101 | 11,0% | 7,5% | +3,5 pp | 4,1% |
| D66 | 58 | 6,3% | 5,6% | +0,7 pp | 3,2% |
| CDA | 35 | 3,8% | 3,8% | +0,1 pp | 2,9% |
| SP | 27 | 2,9% | 3,6% | −0,7 pp | 2,3% |
| ChristenUnie | 23 | 2,5% | 2,0% | +0,5 pp | 3,5% |
| Forum voor Democratie | 23 | 2,5% | 2,7% | −0,2 pp | 2,6% |
| Partij voor de Dieren | 23 | 2,5% | 2,0% | +0,5 pp | 3,6% |
| Volt | 13 | 1,4% | 1,0% | +0,4 pp | 3,9% |
| BVNL / Groep Van Haga | 10 | 1,1% | 0,8% | +0,3 pp | 4,1% |
| JA21 | 9 | 1,0% | 0,6% | +0,3 pp | 4,3% |
| SGP | 4 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 2,5% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,2% | 0,0% | +0,2 pp | 16,7% |
| 50PLUS | 1 | 0,1% | 0,4% | −0,3 pp | 0,7% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 5,6% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 5,9% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,9% | −0,9 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerenveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +4,0 pp meer dan gemiddeld in Heerenveen.
- Qua gewicht is dit het 17e van de 38 stembureaus: 2,8% van alle geldige stemmen in Heerenveen en 0,0089% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 35 stemmen in Heerenveen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Heerenveen
- Wijkcentrum De Kempenaer 935 stemmen · PVV 28%
- OBS van Maasdijkschool 899 stemmen · PVV 22%
- Gymzaal OBS De Optimist 937 stemmen · PVV 24%
- Gymzaal de Spil 893 stemmen · VVD 22%
- Gymzaal OBS De Optimist 937 stemmen · PVV 24%
- Gymzaal de Spil 881 stemmen · VVD 22%
Alle stembureaus in Heerenveen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.