Stembureau Gymzaal de Spil in Heerenveen (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 8448 RP · Wijk Heerenveen

Hier zijn 893 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 22,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 199 22,3% 14,0% +8,3 pp 4,4%
GroenLinks-PvdA 158 17,7% 16,7% +1,0 pp 2,9%
Nieuw Sociaal Contract 153 17,1% 14,8% +2,4 pp 3,2%
PVV 146 16,3% 22,6% −6,2 pp 2,0%
D66 66 7,4% 5,6% +1,8 pp 3,6%
BBB 32 3,6% 7,5% −3,9 pp 1,3%
Forum voor Democratie 22 2,5% 2,7% −0,3 pp 2,5%
CDA 20 2,2% 3,8% −1,5 pp 1,6%
Partij voor de Dieren 18 2,0% 2,0% +0,1 pp 2,8%
Volt 18 2,0% 1,0% +1,0 pp 5,4%
SP 14 1,6% 3,6% −2,0 pp 1,2%
ChristenUnie 13 1,5% 2,0% −0,5 pp 2,0%
BVNL / Groep Van Haga 10 1,1% 0,8% +0,4 pp 4,1%
JA21 9 1,0% 0,6% +0,4 pp 4,3%
DENK 6 0,7% 0,9% −0,3 pp 2,0%
50PLUS 3 0,3% 0,4% −0,1 pp 2,1%
Splinter 3 0,3% 0,1% +0,2 pp 8,6%
SGP 3 0,3% 0,5% −0,2 pp 1,9%
BIJ1 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Piratenpartij - De Groenen 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerenveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +8,3 pp meer dan gemiddeld in Heerenveen.
  • Qua gewicht is dit het 19e van de 38 stembureaus: 2,7% van alle geldige stemmen in Heerenveen en 0,0087% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 37 stemmen in Heerenveen komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Heerenveen

Alle stembureaus in Heerenveen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.