Hoe stemde Wapenveld in Heerde in 2025?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 3 stembureaus in Wapenveld 3.933 geldige stemmen uitgebracht (30,4% van alle stemmen in Heerde). PVV werd hier de grootste met 18,9%. Vergeleken met heel Heerde scoorden ChristenUnie (+3,8 pp) en SGP (+3,0 pp) hier hoger en VVD (−2,8 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 743 | 18,9% | 18,1% | +0,8 pp |
| CDA | 688 | 17,5% | 19,8% | −2,3 pp |
| ChristenUnie | 469 | 11,9% | 8,1% | +3,8 pp |
| VVD | 376 | 9,6% | 12,3% | −2,8 pp |
| D66 | 369 | 9,4% | 10,1% | −0,7 pp |
| SGP | 290 | 7,4% | 4,3% | +3,0 pp |
| GroenLinks-PvdA | 227 | 5,8% | 6,6% | −0,8 pp |
| Forum voor Democratie | 216 | 5,5% | 5,3% | +0,1 pp |
| BBB | 189 | 4,8% | 4,9% | −0,1 pp |
| JA21 | 184 | 4,7% | 5,5% | −0,8 pp |
| 50PLUS | 41 | 1,0% | 1,3% | −0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 37 | 0,9% | 1,0% | −0,0 pp |
| SP | 29 | 0,7% | 1,0% | −0,2 pp |
| Volt | 24 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp |
| DENK | 21 | 0,5% | 0,3% | +0,2 pp |
| BVNL | 11 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| NSC | 10 | 0,3% | 0,3% | −0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 6 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Wapenveld
- Hervormd Verenigingsgebouw Wapenveld · 8191 LV · 1.527 stemmen · CDA 18%
- Protestantse Kerk. Petruskerk Wapenveld · 8191 AP · 1.260 stemmen · PVV 21%
- Protestantse Kerk. Petruskerk Wapenveld · 8191 AP · 1.146 stemmen · PVV 22%
Andere wijken in Heerde
- Heerde 9.019 stemmen · CDA 21%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.