Hoe stemde Wapenveld in Heerde in 2023?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 3 stembureaus in Wapenveld 3.931 geldige stemmen uitgebracht (30,9% van alle stemmen in Heerde). PVV werd hier de grootste met 24,0%. Vergeleken met heel Heerde scoorden ChristenUnie (+4,0 pp) en SGP (+2,5 pp) hier hoger en VVD (−2,4 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 944 | 24,0% | 23,8% | +0,3 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 606 | 15,4% | 16,4% | −1,0 pp |
| ChristenUnie | 494 | 12,6% | 8,5% | +4,0 pp |
| VVD | 386 | 9,8% | 12,3% | −2,4 pp |
| BBB | 373 | 9,5% | 8,9% | +0,6 pp |
| GroenLinks-PvdA | 295 | 7,5% | 8,5% | −1,0 pp |
| SGP | 236 | 6,0% | 3,5% | +2,5 pp |
| CDA | 200 | 5,1% | 6,5% | −1,4 pp |
| D66 | 118 | 3,0% | 3,6% | −0,6 pp |
| Forum voor Democratie | 94 | 2,4% | 2,1% | +0,3 pp |
| SP | 54 | 1,4% | 1,9% | −0,5 pp |
| Partij voor de Dieren | 39 | 1,0% | 1,4% | −0,4 pp |
| Volt | 27 | 0,7% | 0,7% | +0,0 pp |
| JA21 | 20 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp |
| DENK | 19 | 0,5% | 0,3% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 10 | 0,3% | 0,2% | +0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 10 | 0,3% | 0,4% | −0,2 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| LP | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Splinter | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Wapenveld
- Protestantse Kerk. Petruskerk Wapenveld · 8191 AP · 1.576 stemmen · PVV 28%
- Hervormd Verenigingsgebouw Wapenveld · 8191 LV · 1.472 stemmen · PVV 19%
- Fysio+Fitness Noord Oost Veluwe Wapenveld · 8191 AP · 883 stemmen · PVV 25%
Andere wijken in Heerde
- Heerde 8.807 stemmen · PVV 24%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.