Hoe stemde Broekpolder in Heemskerk in 2025?
Met stembureaus in onder meer: De Wadden, De Citadel
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Broekpolder 2.832 geldige stemmen uitgebracht (11,7% van alle stemmen in Heemskerk). D66 werd hier de grootste met 21,1%. Vergeleken met heel Heemskerk scoorden D66 (+2,7 pp) en JA21 (+1,3 pp) hier hoger en CDA (−2,8 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| D66 | 597 | 21,1% | 18,4% | +2,7 pp |
| PVV | 482 | 17,0% | 18,2% | −1,2 pp |
| VVD | 476 | 16,8% | 15,6% | +1,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 268 | 9,5% | 10,7% | −1,2 pp |
| JA21 | 242 | 8,5% | 7,2% | +1,3 pp |
| CDA | 230 | 8,1% | 10,9% | −2,8 pp |
| Forum voor Democratie | 190 | 6,7% | 6,0% | +0,7 pp |
| DENK | 106 | 3,7% | 2,2% | +1,5 pp |
| Partij voor de Dieren | 44 | 1,6% | 1,7% | −0,1 pp |
| SP | 43 | 1,5% | 1,7% | −0,2 pp |
| 50PLUS | 43 | 1,5% | 2,1% | −0,6 pp |
| BBB | 41 | 1,4% | 2,4% | −1,0 pp |
| Volt | 16 | 0,6% | 0,6% | −0,0 pp |
| ChristenUnie | 13 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp |
| SGP | 12 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp |
| NSC | 8 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp |
| BVNL | 6 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| BIJ1 | 4 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp |
| LP | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp |
| NL PLAN | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| Piratenpartij | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
Stembureaus in Broekpolder
- Stembureau Basisschool De Bareel De Wadden · 1967 EH · 1.463 stemmen · D66 23%
- Stembureau Gezondheidscentrum Broekpolder De Citadel · 1967 KD · 1.369 stemmen · PVV 19%
Andere wijken in Heemskerk
- Kerkbeek 4.253 stemmen · D66 19%
- Assumburg 3.943 stemmen · D66 18%
- Hofland, Oosterwijk en Zuidbroek 3.845 stemmen · PVV 21%
- Heemskerk-Dorp 3.054 stemmen · PVV 22%
- Noordbroek en De Trompet 2.795 stemmen · D66 22%
- Poelenburg en Oosterzij 2.358 stemmen · D66 20%
- Heemskerkerduin en Noorddorp 1.136 stemmen · VVD 24%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.