Hoe stemde Broekpolder in Heemskerk in 2023?
Met stembureaus in onder meer: De Wadden, De Citadel
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Broekpolder 2.637 geldige stemmen uitgebracht (10,9% van alle stemmen in Heemskerk). PVV werd hier de grootste met 27,6%. Vergeleken met heel Heemskerk scoorden VVD (+3,9 pp) en D66 (+2,1 pp) hier hoger en BBB (−2,1 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 727 | 27,6% | 27,0% | +0,6 pp |
| VVD | 550 | 20,9% | 16,9% | +3,9 pp |
| GroenLinks-PvdA | 311 | 11,8% | 13,4% | −1,6 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 287 | 10,9% | 12,9% | −2,0 pp |
| D66 | 224 | 8,5% | 6,4% | +2,1 pp |
| DENK | 95 | 3,6% | 2,2% | +1,4 pp |
| SP | 90 | 3,4% | 3,8% | −0,4 pp |
| Forum voor Democratie | 83 | 3,1% | 2,9% | +0,2 pp |
| Partij voor de Dieren | 61 | 2,3% | 2,2% | +0,2 pp |
| BBB | 49 | 1,9% | 4,0% | −2,1 pp |
| CDA | 43 | 1,6% | 3,0% | −1,3 pp |
| Volt | 37 | 1,4% | 1,3% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 19 | 0,7% | 0,8% | −0,1 pp |
| JA21 | 15 | 0,6% | 0,9% | −0,3 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 13 | 0,5% | 0,6% | −0,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 7 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp |
| ChristenUnie | 7 | 0,3% | 0,7% | −0,5 pp |
| BIJ1 | 5 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| SGP | 4 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Splinter | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
Stembureaus in Broekpolder
- Basisschool De Bareel De Wadden · 1967 EH · 1.344 stemmen · PVV 27%
- Gezondheidscentrum Broekpolder De Citadel · 1967 KD · 1.293 stemmen · PVV 29%
Andere wijken in Heemskerk
- Kerkbeek 4.251 stemmen · PVV 26%
- Hofland, Oosterwijk en Zuidbroek 3.908 stemmen · PVV 28%
- Assumburg 3.804 stemmen · PVV 27%
- Heemskerk-Dorp 3.221 stemmen · PVV 29%
- Noordbroek en De Trompet 3.067 stemmen · PVV 25%
- Poelenburg en Oosterzij 2.078 stemmen · PVV 28%
- Heemskerkerduin en Noorddorp 1.201 stemmen · VVD 23%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.