Hoe stemde Assumburg in Heemskerk in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Slotherenbuurt, Verzetstrijdersbuurt
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 3 stembureaus in Assumburg 3.943 geldige stemmen uitgebracht (16,3% van alle stemmen in Heemskerk). D66 werd hier de grootste met 18,3%. Vergeleken met heel Heemskerk scoorden CDA (+2,7 pp) en VVD (+1,6 pp) hier hoger en PVV (−1,5 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| D66 | 721 | 18,3% | 18,4% | −0,1 pp |
| VVD | 678 | 17,2% | 15,6% | +1,6 pp |
| PVV | 659 | 16,7% | 18,2% | −1,5 pp |
| CDA | 539 | 13,7% | 10,9% | +2,7 pp |
| GroenLinks-PvdA | 403 | 10,2% | 10,7% | −0,5 pp |
| JA21 | 281 | 7,1% | 7,2% | −0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 229 | 5,8% | 6,0% | −0,2 pp |
| 50PLUS | 87 | 2,2% | 2,1% | +0,1 pp |
| BBB | 82 | 2,1% | 2,4% | −0,3 pp |
| SP | 65 | 1,6% | 1,7% | −0,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 63 | 1,6% | 1,7% | −0,1 pp |
| DENK | 34 | 0,9% | 2,2% | −1,4 pp |
| ChristenUnie | 24 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp |
| Volt | 19 | 0,5% | 0,6% | −0,1 pp |
| NSC | 16 | 0,4% | 0,4% | +0,0 pp |
| SGP | 13 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp |
| BVNL | 12 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 8 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 6 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Assumburg
- Stembureau De Vrijburcht Slotherenbuurt · 1962 VA · 1.414 stemmen · PVV 19%
- Stembureau ViVa! Zorggroep, Westerheem Verzetstrijdersbuurt · 1964 EJ · 1.337 stemmen · D66 22%
- Stembureau Gymzaal Stijkelstraat Verzetstrijdersbuurt · 1964 BS · 1.192 stemmen · D66 18%
Andere wijken in Heemskerk
- Kerkbeek 4.253 stemmen · D66 19%
- Hofland, Oosterwijk en Zuidbroek 3.845 stemmen · PVV 21%
- Heemskerk-Dorp 3.054 stemmen · PVV 22%
- Broekpolder 2.832 stemmen · D66 21%
- Noordbroek en De Trompet 2.795 stemmen · D66 22%
- Poelenburg en Oosterzij 2.358 stemmen · D66 20%
- Heemskerkerduin en Noorddorp 1.136 stemmen · VVD 24%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.