Hoe stemde Amsterdamsewijk in Haarlem in 2022?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023

Met stembureaus in onder meer: Van Zeggelenbuurt, Potgieterbuurt

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 5 stembureaus in Amsterdamsewijk 3.347 geldige stemmen uitgebracht (5,0% van alle stemmen in Haarlem). PvdA werd hier de grootste met 15,7%. Vergeleken met heel Haarlem scoorden SP (+2,2 pp) en Partij voor de Dieren (+0,4 pp) hier hoger en D66 (−3,3 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PvdA 525 15,7% 16,4% −0,8 pp
GROENLINKS 465 13,9% 14,5% −0,6 pp
D66 326 9,7% 13,0% −3,3 pp
VVD 282 8,4% 11,0% −2,6 pp
Partij voor de Dieren 226 6,8% 6,3% +0,4 pp
SP 222 6,6% 4,5% +2,2 pp
TROTS 190 5,7% 2,7% +3,0 pp
OPHaarlem 176 5,3% 4,9% +0,3 pp
Jouw Haarlem 151 4,5% 4,4% +0,1 pp
CDA 141 4,2% 5,2% −1,0 pp
BVNL 120 3,6% 2,3% +1,3 pp
Forum voor Democratie 112 3,3% 2,2% +1,2 pp
Actiepartij 105 3,1% 2,8% +0,4 pp
Hart voor Haarlem 95 2,8% 3,6% −0,8 pp
50PLUS 76 2,3% 1,7% +0,6 pp
ChristenUnie 73 2,2% 2,4% −0,2 pp
DENK 47 1,4% 1,4% +0,0 pp
15 0,4% 0,7% −0,2 pp
Blanco en ongeldig19Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Amsterdamsewijk

Andere wijken in Haarlem

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Haarlem · Alle stembureaus