Hoe stemde Transvaalwijk in Haarlem in 2022?
Met stembureaus in onder meer: De Goede Hoop, Patrimoniumbuurt
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 6 stembureaus in Transvaalwijk 3.581 geldige stemmen uitgebracht (5,4% van alle stemmen in Haarlem). PvdA werd hier de grootste met 17,1%. Vergeleken met heel Haarlem scoorden GROENLINKS (+2,3 pp) en Partij voor de Dieren (+1,0 pp) hier hoger en VVD (−1,7 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PvdA | 613 | 17,1% | 16,4% | +0,7 pp |
| GROENLINKS | 604 | 16,9% | 14,5% | +2,3 pp |
| D66 | 444 | 12,4% | 13,0% | −0,6 pp |
| VVD | 333 | 9,3% | 11,0% | −1,7 pp |
| Partij voor de Dieren | 262 | 7,3% | 6,3% | +1,0 pp |
| SP | 168 | 4,7% | 4,5% | +0,2 pp |
| OPHaarlem | 165 | 4,6% | 4,9% | −0,3 pp |
| CDA | 156 | 4,4% | 5,2% | −0,9 pp |
| Actiepartij | 148 | 4,1% | 2,8% | +1,4 pp |
| Hart voor Haarlem | 147 | 4,1% | 3,6% | +0,5 pp |
| ChristenUnie | 116 | 3,2% | 2,4% | +0,9 pp |
| Jouw Haarlem | 100 | 2,8% | 4,4% | −1,6 pp |
| 50PLUS | 78 | 2,2% | 1,7% | +0,5 pp |
| Forum voor Democratie | 73 | 2,0% | 2,2% | −0,1 pp |
| TROTS | 66 | 1,8% | 2,7% | −0,8 pp |
| BVNL | 60 | 1,7% | 2,3% | −0,6 pp |
| DENK | 29 | 0,8% | 1,4% | −0,6 pp |
| 19 | 0,5% | 0,7% | −0,1 pp | |
| Blanco en ongeldig | 12 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Transvaalwijk
- Speeltuinvereniging Elba De Goede Hoop · 2021 AD · 990 stemmen · PvdA 19%
- Fonteinkerk Patrimoniumbuurt · 2021 HM · 879 stemmen · GROENLINKS 18%
- Koningkerk Patrimoniumbuurt · 2021 CS · 551 stemmen · PvdA 17%
- Koningkerk Patrimoniumbuurt · 2021 CS · 438 stemmen · GROENLINKS 16%
- Koningkerk Patrimoniumbuurt · 2021 CS · 435 stemmen · GROENLINKS 19%
- Willem van Oranjeschool Patrimoniumbuurt · 2021 CG · 288 stemmen · PvdA 16%
Andere wijken in Haarlem
- Oude Stad 7.292 stemmen · PvdA 18%
- Haarlemmerhoutkwartier 6.060 stemmen · D66 19%
- Zijlwegkwartier 4.007 stemmen · GROENLINKS 19%
- Indischewijk 3.377 stemmen · PvdA 18%
- Amsterdamsewijk 3.347 stemmen · PvdA 16%
- Ter Kleefkwartier 3.031 stemmen · PvdA 20%
- Te Zaanenkwartier 2.816 stemmen · PvdA 18%
- Europawijk 2.711 stemmen · PvdA 16%
- Molenwijk 2.560 stemmen · PvdA 15%
- Delftwijk 2.255 stemmen · PvdA 17%
- Vondelkwartier 2.138 stemmen · PvdA 17%
- Houtvaartkwartier 2.049 stemmen · D66 15%
- Duinwijk 1.941 stemmen · PvdA 19%
- Meerwijk 1.709 stemmen · PvdA 14%
- Parkwijk 1.326 stemmen · OPHaarlem 13%
- Zandvoort Zuid 1.318 stemmen · PvdA 18%
- Boerhaavewijk 1.185 stemmen · CDA 12%
- Vogelenwijk 1.137 stemmen · PvdA 17%
- Slachthuiswijk 1.001 stemmen · GROENLINKS 14%
- Spaarndam 267 stemmen · PvdA 32%
- Waarder- en Veerpolder 132 stemmen · VVD 17%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.