Hoe stemde Amsterdamsewijk in Haarlem?

Ook bekijken: 2022

Met stembureaus in onder meer: Potgieterbuurt, Van Zeggelenbuurt

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 3 stembureaus in Amsterdamsewijk 2.857 geldige stemmen uitgebracht (3,9% van alle stemmen in Haarlem). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 23,1%. Vergeleken met heel Haarlem scoorden TROTS Haarlem (Man Hapt Mug) (+3,0 pp) en SP (+2,7 pp) hier hoger en D66 (−3,7 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 659 23,1% 24,2% −1,2 pp
D66 425 14,9% 18,6% −3,7 pp
Forum voor Democratie 229 8,0% 6,6% +1,4 pp
SP 226 7,9% 5,2% +2,7 pp
VVD 211 7,4% 10,4% −3,0 pp
TROTS Haarlem (Man Hapt Mug) 201 7,0% 4,1% +3,0 pp
Jouw Haarlem 172 6,0% 4,5% +1,5 pp
Partij voor de Dieren 155 5,4% 5,2% +0,2 pp
CDA 100 3,5% 5,0% −1,5 pp
OPHaarlem 96 3,4% 3,0% +0,3 pp
BVNL 83 2,9% 1,6% +1,3 pp
Actiepartij 71 2,5% 2,2% +0,3 pp
DENK 66 2,3% 2,1% +0,2 pp
Hart voor Haarlem 61 2,1% 3,0% −0,9 pp
Volt 60 2,1% 2,3% −0,2 pp
ChristenUnie 31 1,1% 1,7% −0,6 pp
Piratenpartij 11 0,4% 0,3% +0,1 pp
Blanco en ongeldig18Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Amsterdamsewijk

Andere wijken in Haarlem

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Haarlem · Alle stembureaus