Stembureau RK basisschool De Brandaris in Haarlem (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 2036 NE · Wijk Molenwijk

Hier waren 834 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in Haarlem) en zijn 824 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 14,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PvdA 115 14,0% 16,4% −2,5 pp 1,0%
VVD 103 12,5% 11,0% +1,5 pp 1,4%
D66 96 11,7% 13,0% −1,4 pp 1,1%
GROENLINKS 79 9,6% 14,5% −4,9 pp 0,8%
SP 53 6,4% 4,5% +2,0 pp 1,8%
50PLUS 46 5,6% 1,7% +3,9 pp 4,1%
OPHaarlem 45 5,5% 4,9% +0,5 pp 1,4%
CDA 43 5,2% 5,2% −0,0 pp 1,2%
Jouw Haarlem 41 5,0% 4,4% +0,6 pp 1,4%
BVNL 39 4,7% 2,3% +2,4 pp 2,6%
TROTS 36 4,4% 2,7% +1,7 pp 2,0%
Partij voor de Dieren 35 4,2% 6,3% −2,1 pp 0,8%
Hart voor Haarlem 30 3,6% 3,6% −0,0 pp 1,2%
ChristenUnie 22 2,7% 2,4% +0,3 pp 1,4%
Forum voor Democratie 21 2,5% 2,2% +0,4 pp 1,4%
Actiepartij 10 1,2% 2,8% −1,5 pp 0,5%
DENK 8 1,0% 1,4% −0,4 pp 0,9%
2 0,2% 0,7% −0,4 pp 0,5%
Blanco6Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig4Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Peter van Kessel (VVD) · 69 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
  2. Meryem Çimen (D66) · 58 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
  3. Floor Roduner (PvdA) · 51 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
  4. Jasper Drost (GROENLINKS) · 30 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  5. Jacqueline van den Broek (Partij voor de Dieren) · 27 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  6. jolande van Ketel (50PLUS) · 24 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  7. Louise van Zetten (Hart voor Haarlem) · 23 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  8. Sibel Özoğul-Özen (SP) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  9. Ziggy Klazes (GROENLINKS) · 20 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  10. Diederik van Ommeren (BVNL) · 20 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  11. Frank Visser (ChristenUnie) · 19 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  12. Ienke Verhoeff (PvdA) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Ron Dreijer (CDA) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  14. Albert Keevel (50PLUS) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  15. M. Hartman (Forum voor Democratie) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier −4,9 pp minder dan gemiddeld in Haarlem.
  • Qua gewicht is dit het 30e van de 98 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Haarlem en 0,0119% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 81 stemmen in Haarlem komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen742
Geldige volmachtbewijzen92
Toegelaten kiezers834
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)834
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig10 (1,2%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,20% van de stembiljetten, tegen 0,52% in Haarlem en 0,55% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Haarlem

Alle stembureaus in Haarlem

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.