Stembureau Tent Beneluxplein in Haarlem (2022)
Hier waren 806 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in Haarlem) en zijn 802 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 15,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 123 | 15,3% | 14,5% | +0,8 pp | 1,3% |
| PvdA | 116 | 14,5% | 16,4% | −2,0 pp | 1,1% |
| VVD | 65 | 8,1% | 11,0% | −2,9 pp | 0,9% |
| D66 | 61 | 7,6% | 13,0% | −5,4 pp | 0,7% |
| Jouw Haarlem | 61 | 7,6% | 4,4% | +3,2 pp | 2,1% |
| Partij voor de Dieren | 60 | 7,5% | 6,3% | +1,1 pp | 1,4% |
| CDA | 55 | 6,9% | 5,2% | +1,6 pp | 1,6% |
| SP | 49 | 6,1% | 4,5% | +1,6 pp | 1,6% |
| Actiepartij | 46 | 5,7% | 2,8% | +3,0 pp | 2,5% |
| OPHaarlem | 36 | 4,5% | 4,9% | −0,5 pp | 1,1% |
| Hart voor Haarlem | 23 | 2,9% | 3,6% | −0,8 pp | 0,9% |
| BVNL | 23 | 2,9% | 2,3% | +0,6 pp | 1,5% |
| TROTS | 22 | 2,7% | 2,7% | +0,1 pp | 1,2% |
| Forum voor Democratie | 20 | 2,5% | 2,2% | +0,3 pp | 1,4% |
| DENK | 18 | 2,2% | 1,4% | +0,9 pp | 2,0% |
| ChristenUnie | 16 | 2,0% | 2,4% | −0,4 pp | 1,0% |
| 50PLUS | 6 | 0,7% | 1,7% | −0,9 pp | 0,5% |
| 2 | 0,2% | 0,7% | −0,4 pp | 0,5% | |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jacqueline van den Broek (Partij voor de Dieren) · 41 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Ziggy Klazes (GROENLINKS) · 38 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Meryem Çimen (D66) · 34 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Jasper Drost (GROENLINKS) · 33 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Peter van Kessel (VVD) · 32 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Floor Roduner (PvdA) · 30 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Mostapha El Aichi (CDA) · 30 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Ienke Verhoeff (PvdA) · 27 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Louise van Zetten (Hart voor Haarlem) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- M. Hartman (Forum voor Democratie) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Renée Roodhuizen (PvdA) · 16 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Frans Smit (OPHaarlem) · 16 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Moussa Aynan (Jouw Haarlem) · 16 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Nienke Klazinga (VVD) · 15 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Ron Dreijer (CDA) · 15 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −5,4 pp minder dan gemiddeld in Haarlem.
- Qua gewicht is dit het 33e van de 98 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Haarlem en 0,0116% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 83 stemmen in Haarlem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 723 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 83 |
| Toegelaten kiezers | 806 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 807 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,6%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,62% van de stembiljetten, tegen 0,52% in Haarlem en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Haarlem
- Verpleeghuis Zuiderhout 804 stemmen · VVD 27%
- Eerste Christelijke Lyceum (ECL) 801 stemmen · D66 18%
- Schoterhof 812 stemmen · PvdA 18%
- Haarlemse Korfbal Club 781 stemmen · PvdA 21%
- RK basisschool De Brandaris 824 stemmen · PvdA 14%
- Wijkcentrum De Horizon 749 stemmen · PvdA 14%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.