Stembureau Vrije school Kennemerland in Haarlem (2022)
Postcode 2022 VA · Wijk Indischewijk
Hier waren 843 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Haarlem) en zijn 841 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 18,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 156 | 18,5% | 16,4% | +2,1 pp | 1,4% |
| GROENLINKS | 150 | 17,8% | 14,5% | +3,3 pp | 1,5% |
| D66 | 98 | 11,7% | 13,0% | −1,4 pp | 1,1% |
| OPHaarlem | 63 | 7,5% | 4,9% | +2,6 pp | 1,9% |
| VVD | 62 | 7,4% | 11,0% | −3,7 pp | 0,8% |
| Partij voor de Dieren | 60 | 7,1% | 6,3% | +0,8 pp | 1,4% |
| SP | 33 | 3,9% | 4,5% | −0,5 pp | 1,1% |
| CDA | 31 | 3,7% | 5,2% | −1,6 pp | 0,9% |
| Actiepartij | 26 | 3,1% | 2,8% | +0,3 pp | 1,4% |
| Jouw Haarlem | 26 | 3,1% | 4,4% | −1,3 pp | 0,9% |
| Forum voor Democratie | 26 | 3,1% | 2,2% | +0,9 pp | 1,8% |
| BVNL | 24 | 2,9% | 2,3% | +0,6 pp | 1,6% |
| TROTS | 23 | 2,7% | 2,7% | +0,1 pp | 1,3% |
| Hart voor Haarlem | 23 | 2,7% | 3,6% | −0,9 pp | 0,9% |
| ChristenUnie | 16 | 1,9% | 2,4% | −0,5 pp | 1,0% |
| 50PLUS | 14 | 1,7% | 1,7% | −0,0 pp | 1,3% |
| 5 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp | 1,1% | |
| DENK | 5 | 0,6% | 1,4% | −0,8 pp | 0,5% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Floor Roduner (PvdA) · 60 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Meryem Çimen (D66) · 49 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Ienke Verhoeff (PvdA) · 45 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Ziggy Klazes (GROENLINKS) · 42 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Jacqueline van den Broek (Partij voor de Dieren) · 38 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Jasper Drost (GROENLINKS) · 29 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Peter van Kessel (VVD) · 29 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Frans Smit (OPHaarlem) · 27 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- M. Hartman (Forum voor Democratie) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Nienke Klazinga (VVD) · 19 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- An-Jes Oudshoorn (D66) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Sibel Özoğul-Özen (SP) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Louise van Zetten (Hart voor Haarlem) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Janneke Moedt (Partij voor de Dieren) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Bowien Wegman (PvdA) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −3,7 pp minder dan gemiddeld in Haarlem.
- Qua gewicht is dit het 28e van de 98 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Haarlem en 0,0122% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 79 stemmen in Haarlem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 756 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 87 |
| Toegelaten kiezers | 843 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 843 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,24% van de stembiljetten, tegen 0,52% in Haarlem en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Haarlem
- Scouting Brigitta 842 stemmen · PvdA 17%
- Stadsbibliotheek 840 stemmen · GROENLINKS 20%
- Badhuis Leidseplein 870 stemmen · GROENLINKS 23%
- RK basisschool De Brandaris 824 stemmen · PvdA 14%
- Fonteinkerk 879 stemmen · GROENLINKS 18%
- Schoterhof 812 stemmen · PvdA 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.