Stembureau Woonzorgcentrum De Ebbingepoort in Groningen
Postcode 9712 XA · Wijk Centrum
Hier waren 632 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Groningen) en zijn 627 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 27,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 173 | 27,6% | 25,0% | +2,6 pp | 0,6% |
| Student en Stad | 83 | 13,2% | 7,5% | +5,7 pp | 1,0% |
| D66 | 60 | 9,6% | 12,3% | −2,8 pp | 0,4% |
| Partij voor de Dieren | 59 | 9,4% | 8,1% | +1,3 pp | 0,6% |
| SP | 54 | 8,6% | 6,5% | +2,2 pp | 0,7% |
| VVD | 50 | 8,0% | 8,9% | −0,9 pp | 0,5% |
| Stadspartij 100% voor Groningen | 32 | 5,1% | 7,0% | −1,9 pp | 0,4% |
| CDA | 27 | 4,3% | 7,0% | −2,7 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 21 | 3,3% | 3,7% | −0,4 pp | 0,5% |
| Partij voor het Noorden | 20 | 3,2% | 3,4% | −0,2 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 18 | 2,9% | 3,8% | −1,0 pp | 0,4% |
| Volt | 16 | 2,6% | 2,6% | −0,1 pp | 0,5% |
| PVV | 12 | 1,9% | 3,2% | −1,2 pp | 0,3% |
| BBB | 2 | 0,3% | 0,6% | −0,3 pp | 0,3% |
| DURF | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mirjam Wijnja (GroenLinks-PvdA) · 74 stemmen · 11,8% van alle stemmen hier
- Rik van Niejenhuis (GroenLinks-PvdA) · 55 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Janette Bosma (Partij voor de Dieren) · 35 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Rik Heiner (VVD) · 32 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Jim Lo-A-Njoe (D66) · 24 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Hans de Waard (SP) · 21 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Anna Westerhof (Forum voor Democratie) · 19 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Andrea Poelstra-Bos (D66) · 17 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Yaneth Menger (Stadspartij 100% voor Groningen) · 17 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Jalt de Haan (CDA) · 15 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Floor Mertens (SP) · 14 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- L.E.J. van der Laan (Partij voor het Noorden) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Wieke van Heteren (Student en Stad) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Ronan van Langen (Partij voor de Dieren) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Robin Twickler (Volt) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Student en Stad haalde hier +5,7 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 111e van de 153 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0082% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 184 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 597 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 35 |
| Toegelaten kiezers | 632 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 632 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,79% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Groningen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Groningen
- Dignis Woonservicecentrum Bernlef 627 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Quiet Groningen 625 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Dignis Verpleeghuis Veldspaat 627 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Magnalia Dei Kerk 614 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Ontmoetingskerk Haren 629 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- BSV FEO 612 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.