Stembureau IKC Groenewei in Groningen
Postcode 9613 CZ · Wijk Meerstad e.o.
Hier waren 703 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Groningen) en zijn 703 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 22,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 156 | 22,2% | 25,0% | −2,8 pp | 0,5% |
| D66 | 138 | 19,6% | 12,3% | +7,3 pp | 1,0% |
| VVD | 118 | 16,8% | 8,9% | +7,9 pp | 1,1% |
| Stadspartij 100% voor Groningen | 75 | 10,7% | 7,0% | +3,7 pp | 0,9% |
| CDA | 61 | 8,7% | 7,0% | +1,7 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 30 | 4,3% | 3,8% | +0,4 pp | 0,7% |
| Partij voor de Dieren | 24 | 3,4% | 8,1% | −4,7 pp | 0,3% |
| Partij voor het Noorden | 23 | 3,3% | 3,4% | −0,1 pp | 0,6% |
| SP | 19 | 2,7% | 6,5% | −3,8 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 19 | 2,7% | 3,7% | −1,0 pp | 0,4% |
| Student en Stad | 13 | 1,8% | 7,5% | −5,7 pp | 0,1% |
| Volt | 12 | 1,7% | 2,6% | −0,9 pp | 0,4% |
| PVV | 11 | 1,6% | 3,2% | −1,6 pp | 0,3% |
| BBB | 3 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp | 0,4% |
| DURF | 1 | 0,1% | 0,4% | −0,3 pp | 0,2% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mirjam Wijnja (GroenLinks-PvdA) · 51 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Rik Heiner (VVD) · 45 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Jim Lo-A-Njoe (D66) · 42 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Bob Voorneveld (D66) · 38 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Yaneth Menger (Stadspartij 100% voor Groningen) · 33 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Rik van Niejenhuis (GroenLinks-PvdA) · 31 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Andrea Poelstra-Bos (D66) · 31 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Niels Hilboesen (Stadspartij 100% voor Groningen) · 24 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Eveliene Goedhart (VVD) · 20 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Jalt de Haan (CDA) · 19 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Stephanie Bennett (GroenLinks-PvdA) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Cassandra Hensen (VVD) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Janette Bosma (Partij voor de Dieren) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Peter Rebergen (ChristenUnie) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Manouska Molema (GroenLinks-PvdA) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +7,9 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 91e van de 153 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0092% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 164 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 620 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 83 |
| Toegelaten kiezers | 703 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 703 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Groningen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Groningen
- Gymzaal Korreweg 705 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- GTV Van Starkenborgh 698 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
- ZINN (locatie De Dilgt) 707 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Bie de Buuf 690 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Woonzorgcentrum Westerholm 708 stemmen · VVD 23%
- Sportpark Coendersborg (Oranje Nassau) 687 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.