Hoe stemde Naarden in Gooise Meren in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Tuindorp Keverdijk, Naarden Vesting, Componistenkwartier, De Fortlanden, Vierhoven
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 9 stembureaus in Naarden 10.393 geldige stemmen uitgebracht (28,1% van alle stemmen in Gooise Meren). D66 werd hier de grootste met 28,3%. Vergeleken met heel Gooise Meren scoorden VVD (+2,7 pp) en CDA (+0,7 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−1,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| D66 | 2.940 | 28,3% | 28,1% | +0,2 pp |
| VVD | 2.549 | 24,5% | 21,8% | +2,7 pp |
| GroenLinks-PvdA | 1.190 | 11,5% | 13,4% | −1,9 pp |
| CDA | 1.127 | 10,8% | 10,1% | +0,7 pp |
| PVV | 801 | 7,7% | 8,4% | −0,7 pp |
| JA21 | 461 | 4,4% | 4,6% | −0,2 pp |
| Forum voor Democratie | 294 | 2,8% | 3,3% | −0,4 pp |
| Volt | 187 | 1,8% | 1,7% | +0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 171 | 1,6% | 2,0% | −0,3 pp |
| BBB | 137 | 1,3% | 1,3% | +0,0 pp |
| DENK | 124 | 1,2% | 1,1% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 105 | 1,0% | 1,0% | +0,0 pp |
| SP | 98 | 0,9% | 1,2% | −0,2 pp |
| ChristenUnie | 83 | 0,8% | 0,7% | +0,1 pp |
| NSC | 30 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp |
| SGP | 30 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp |
| BVNL | 16 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 16 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 15 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| Piratenpartij | 9 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 8 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| NL PLAN | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Naarden
- Stembureau Wijkcentrum De Plataan Tuindorp Keverdijk · 1411 TT · 1.615 stemmen · D66 19%
- Stembureau Stadhuis Naarden Naarden Vesting · 1411 EA · 1.582 stemmen · D66 32%
- Stembureau Sportcentrum De Lunet Componistenkwartier · 1411 HD · 1.179 stemmen · VVD 34%
- Stembureau Comeniusschool De Fortlanden · 1412 BW · 1.131 stemmen · D66 26%
- Stembureau Sportcentrum De Lunet Componistenkwartier · 1411 HD · 1.092 stemmen · D66 33%
- Stembureau Witte Kerk Vierhoven · 1411 EL · 1.033 stemmen · D66 26%
- Stembureau Kinderopvang Partou Ridderzaal Ministerpark · 1412 CN · 952 stemmen · D66 33%
- Stembureau Wooncentrum Ravelijn Oranje Nassaupark-Zuid · 1412 AX · 928 stemmen · D66 36%
- Stembureau Gymzaal Keizer Otto Tuindorp Keverdijk · 1411 BJ · 881 stemmen · D66 25%
Andere wijken in Gooise Meren
- Bussum Centrum 9.067 stemmen · D66 29%
- Eng 6.401 stemmen · D66 23%
- Muiden 5.429 stemmen · D66 28%
- Spiegel 3.190 stemmen · D66 33%
- Brediuskwartier 2.517 stemmen · D66 34%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.