Hoe stemde Eng in Gooise Meren in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Ooster Eng-Noord, Sportpark-Zuid, Wester Eng, Bloemenbuurt, Godelindebuurt

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 5 stembureaus in Eng 6.401 geldige stemmen uitgebracht (17,3% van alle stemmen in Gooise Meren). D66 werd hier de grootste met 22,5%. Vergeleken met heel Gooise Meren scoorden PVV (+4,6 pp) en GroenLinks-PvdA (+2,1 pp) hier hoger en D66 (−5,5 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 1.443 22,5% 28,1% −5,5 pp
VVD 1.072 16,7% 21,8% −5,1 pp
GroenLinks-PvdA 994 15,5% 13,4% +2,1 pp
PVV 832 13,0% 8,4% +4,6 pp
CDA 608 9,5% 10,1% −0,6 pp
JA21 369 5,8% 4,6% +1,1 pp
Forum voor Democratie 264 4,1% 3,3% +0,9 pp
Partij voor de Dieren 150 2,3% 2,0% +0,4 pp
DENK 144 2,2% 1,1% +1,1 pp
Volt 105 1,6% 1,7% −0,1 pp
BBB 89 1,4% 1,3% +0,1 pp
SP 84 1,3% 1,2% +0,1 pp
50PLUS 84 1,3% 1,0% +0,3 pp
ChristenUnie 61 1,0% 0,7% +0,2 pp
SGP 30 0,5% 0,3% +0,2 pp
NSC 17 0,3% 0,3% −0,0 pp
BVNL 15 0,2% 0,2% +0,1 pp
Vrede voor Dieren 15 0,2% 0,2% +0,0 pp
BIJ1 8 0,1% 0,2% −0,0 pp
LP 8 0,1% 0,1% +0,0 pp
Piratenpartij 8 0,1% 0,1% +0,0 pp
NL PLAN 1 0,0% 0,0% −0,0 pp
Vrij Verbond 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Eng

Andere wijken in Gooise Meren

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Gooise Meren · Alle stembureaus