Uitslag per stembureau in Goirle (2022)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Goirle 18 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Gemeentehuis, leverde 11,1% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 31%.
Bekijk de uitslag per wijk in Goirle
Wat valt op
- 1 van de 18 stembureaus (6%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,44% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Gemeentehuis 11,1% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Zorgcentrum Elizabeth/Guldenakker 0,6% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Ontmoetingscentrum De Leybron LRG +24,8 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Mainframe 2,2% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentehuis 5051 LT | 1.100 | 11,1% | 1.096 | #1 · 11,1% | 0,0159% | Gezond Verstand Goirle Riel (18%) | LRG −5,6 procentpunt | 4 (0,4%) | 0 |
| Sporthal Frankenhal 5052 BL | 993 | 10,0% | 988 | #2 · 10,0% | 0,0143% | LRG (24%) | Gezond Verstand Goirle Riel −5,7 procentpunt | 5 (0,5%) | 0 |
| Basisschool 't Schrijverke 5051 ML | 987 | 9,9% | 984 | #3 · 9,9% | 0,0143% | VVD (20%) | VVD +8,8 procentpunt | 4 (0,4%) | +1 |
| Gemeentehuis 5051 LT | 964 | 9,7% | 961 | #4 · 9,7% | 0,0139% | Gezond Verstand Goirle Riel (19%) | LRG −8,4 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Sporthal De Haspel 5051 KR | 767 | 7,7% | 761 | #5 · 7,7% | 0,0110% | LRG (22%) | Gezond Verstand Goirle Riel −3,0 procentpunt | 6 (0,8%) | 0 |
| Gemeentehuis 5051 LT | 635 | 6,4% | 632 | #6 · 6,4% | 0,0092% | Gezond Verstand Goirle Riel (18%) | LRG −9,3 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Ontmoetingscentrum De Leybron 5133 AM | 621 | 6,2% | 618 | #7 · 6,2% | 0,0090% | LRG (41%) | Gezond Verstand Goirle Riel +20,1 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Sporthal De Wissel 5051 NZ | 572 | 5,8% | 569 | #8 · 5,7% | 0,0082% | LRG (20%) | VVD +5,0 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Bibliotheek Goirle 5051 RD | 541 | 5,4% | 540 | #9 · 5,5% | 0,0078% | LRG (21%) | Pro Actief Goirle +2,6 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Basisschool de Kleine Akkers 5051 CR | 517 | 5,2% | 516 | #10 · 5,2% | 0,0075% | LRG (22%) | Pro Actief Goirle +8,6 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Wijkcentrum De Wildacker 5051 ST | 449 | 4,5% | 448 | #11 · 4,5% | 0,0065% | LRG (20%) | VVD −5,5 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Mill-Hill College 5051 BP | 391 | 3,9% | 390 | #12 · 3,9% | 0,0057% | LRG (21%) | VVD +9,0 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Basisschool De Vonder 5133 BC | 392 | 3,9% | 389 | #13 · 3,9% | 0,0056% | LRG (38%) | LRG +15,7 procentpunt | 3 (0,8%) | 0 |
| Wijkcentrum De Deel 5052 BL | 386 | 3,9% | 385 | #14 · 3,9% | 0,0056% | LRG (24%) | Gezond Verstand Goirle Riel −8,8 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Ontmoetingscentrum De Leybron 5133 AM | 275 | 2,8% | 274 | #15 · 2,8% | 0,0040% | LRG (47%) | LRG +24,8 procentpunt | 1 (0,4%) | 0 |
| Ontmoetingscentrum De Leybron 5133 AM | 150 | 1,5% | 149 | #16 · 1,5% | 0,0022% | LRG (40%) | LRG +18,0 procentpunt | 1 (0,7%) | 0 |
| Mainframe 5051 RG | 137 | 1,4% | 134 | #17 · 1,4% | 0,0019% | Gezond Verstand Goirle Riel (16%) | Arbeiderspartij Goirle-Riel +10,9 procentpunt | 3 (2,2%) | 0 |
| Zorgcentrum Elizabeth/Guldenakker 5051 HC | 65 | 0,7% | 64 | #18 · 0,6% | 0,0009% | LRG (17%) | Gezond Verstand Goirle Riel −12,1 procentpunt | 1 (1,5%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Goirle dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Goirle per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.