Uitslag per stembureau in Geldrop-Mierlo
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 telde Geldrop-Mierlo 23 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 48,5%. Het zwaarste stembureau, Jongerencentrum Loesje, leverde 6,6% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 19%.
Wat valt op
- 2 van de 23 stembureaus (9%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 21% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 4%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,87% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,58%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Jongerencentrum Loesje 6,6% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Mobiel stembureau 2,3% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: d'n Intheek (Bibliotheek) DPM +39,5 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Eenbes basisschool Vijfblad 2,3% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Weeffabriek | 654 | 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,8%) |
| Sporthal De Coevering | 626 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,9%) |
| Dienstencentrum Kettingstraat | 592 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,8%) |
| Eenbes basisschool Vijfblad | 545 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,3%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jongerencentrum Loesje 5731 GR | 1.032 | 6,6% | 1.028 | #1 · 6,6% | 0,0135% | DPM (55%) | DPM +37,5 procentpunt | 4 (0,4%) | 0 |
| Sporthal de Weijer 5731 EW | 1.021 | 6,5% | 1.016 | #2 · 6,5% | 0,0133% | DPM (52%) | DPM +34,1 procentpunt | 5 (0,5%) | 0 |
| Gemeenschapshuis Zesgehuchten 5663 AC | 969 | 6,2% | 961 | #3 · 6,2% | 0,0126% | DGG (24%) | DPM −17,1 procentpunt | 8 (0,8%) | 0 |
| Gemeenschapshuis Zesgehuchten 5663 AC | 875 | 5,6% | 869 | #4 · 5,6% | 0,0114% | GroenLinks-PvdA (26%) | DPM −17,2 procentpunt | 6 (0,7%) | 0 |
| Gemeentehuis Geldrop-Mierlo 5664 GC | 843 | 5,4% | 838 | #5 · 5,4% | 0,0110% | CDA (21%) | DPM −14,7 procentpunt | 6 (0,7%) | +1 |
| Woonzorgcentrum Savant 5731 EG | 797 | 5,1% | 795 | #6 · 5,1% | 0,0104% | DPM (56%) | DPM +37,9 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| d'n Intheek (Bibliotheek) 5731 JH | 797 | 5,1% | 792 | #7 · 5,1% | 0,0104% | DPM (57%) | DPM +39,5 procentpunt | 5 (0,6%) | 0 |
| Nutsbasisschool De Ganzebloem 5663 SK | 782 | 5,0% | 780 | #8 · 5,0% | 0,0102% | DGG (25%) | DPM −16,8 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Nutsbasisschool De Ganzebloem 5663 SK | 736 | 4,7% | 730 | #9 · 4,7% | 0,0096% | GroenLinks-PvdA (24%) | DPM −16,6 procentpunt | 6 (0,8%) | 0 |
| Wijkvereniging Den Akert 5664 XE | 665 | 4,2% | 657 | #10 · 4,2% | 0,0086% | DGG (30%) | DPM −16,9 procentpunt | 8 (1,2%) | 0 |
| Weeffabriek 5664 HV | 665 | 4,2% | 654 | #11 · 4,2% | 0,0086% | DGG (25%) | DPM −17,0 procentpunt | 12 (1,8%) | +1 |
| Brandweerkazerne 5731 ST | 640 | 4,1% | 639 | #12 · 4,1% | 0,0084% | DPM (52%) | DPM +34,1 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Sporthal De Coevering 5665 GA | 639 | 4,1% | 634 | #13 · 4,1% | 0,0083% | DGG (28%) | DPM −17,0 procentpunt | 5 (0,8%) | 0 |
| Sporthal De Coevering 5665 GA | 638 | 4,1% | 626 | #14 · 4,0% | 0,0082% | DGG (30%) | DPM −15,7 procentpunt | 12 (1,9%) | 0 |
| Brandweerkazerne 5731 ST | 624 | 4,0% | 618 | #15 · 4,0% | 0,0081% | DPM (50%) | DPM +32,7 procentpunt | 6 (1,0%) | 0 |
| Dienstencentrum Kettingstraat 5667 RG | 603 | 3,8% | 592 | #16 · 3,8% | 0,0078% | DGG (28%) | DPM −15,6 procentpunt | 11 (1,8%) | 0 |
| Dalton Kindcentrum Dommeldal 5662 HK | 582 | 3,7% | 580 | #17 · 3,7% | 0,0076% | GroenLinks-PvdA (28%) | DPM −17,3 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Dalton Kindcentrum Dommeldal 5662 HK | 582 | 3,7% | 576 | #18 · 3,7% | 0,0076% | GroenLinks-PvdA (31%) | DPM −16,4 procentpunt | 6 (1,0%) | 0 |
| Eenbes basisschool Vijfblad 5667 AH | 558 | 3,5% | 545 | #19 · 3,5% | 0,0071% | DGG (27%) | DPM −16,0 procentpunt | 13 (2,3%) | 0 |
| Dienstencentrum St. Jozefplein 5666 RL | 527 | 3,3% | 518 | #20 · 3,3% | 0,0068% | DGG (33%) | DPM −16,5 procentpunt | 9 (1,7%) | 0 |
| Wijkgebouw Oranjeveld 5666 GE | 427 | 2,7% | 425 | #21 · 2,7% | 0,0056% | DGG (29%) | DPM −16,5 procentpunt | 2 (0,5%) | 0 |
| Woonzorgcentrum Heuvel 5666 AZ | 378 | 2,4% | 375 | #22 · 2,4% | 0,0049% | GroenLinks-PvdA (24%) | DPM −15,5 procentpunt | 3 (0,8%) | 0 |
| Mobiel stembureau | 360 | 2,3% | 357 | #23 · 2,3% | 0,0047% | DGG (30%) | DPM −16,8 procentpunt | 3 (0,8%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Geldrop-Mierlo dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Geldrop-Mierlo per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.