Uitslag per stembureau in Ermelo (2025)
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 telde Ermelo 17 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 84,2%. Het zwaarste stembureau, Sporthal Triade, leverde 8,6% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 24%.
Bekijk de uitslag per wijk in Ermelo
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Sporthal Triade 8,6% van de stemmen
- Lichtste stembureau: SmdB Speulderbrink 3,2% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: SmdB Speulderbrink SGP +20,7 procentpunt
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af |
|---|---|---|---|---|---|
| Sporthal Triade 3852 ZX | 1.591 | #1 · 8,6% | 0,0153% | CDA (23%) | SGP −3,8 procentpunt |
| Chr. Ger. Kerk De Voorhof 3851 XA | 1.488 | #2 · 8,0% | 0,0143% | CDA (19%) | VVD +6,2 procentpunt |
| Koningin Julianaschool 3853 VA | 1.414 | #3 · 7,6% | 0,0136% | CDA (20%) | VVD −3,5 procentpunt |
| Rehobothkerk 3851 LH | 1.328 | #4 · 7,2% | 0,0128% | CDA (21%) | VVD −2,8 procentpunt |
| Ons Huis 3853 LN | 1.293 | #5 · 7,0% | 0,0124% | CDA (18%) | SGP +7,9 procentpunt |
| De Boterlap 3851 GA | 1.275 | #6 · 6,9% | 0,0123% | CDA (18%) | VVD +3,3 procentpunt |
| Kroondomein 3851 XR | 1.233 | #7 · 6,6% | 0,0119% | CDA (26%) | CDA +5,7 procentpunt |
| Huis van Ermelo 2 3851 NT | 1.222 | #8 · 6,6% | 0,0117% | CDA (21%) | SGP −4,4 procentpunt |
| De Baanveger 3851 CP | 1.110 | #9 · 6,0% | 0,0107% | CDA (19%) | PVV +3,3 procentpunt |
| De Westerkerk 1 3853 JS | 1.042 | #10 · 5,6% | 0,0100% | CDA (21%) | SGP −2,7 procentpunt |
| Huis van Ermelo 1 3851 NT | 964 | #11 · 5,2% | 0,0093% | CDA (21%) | SGP −3,7 procentpunt |
| Gemeentewerf 3851 EC | 898 | #12 · 4,8% | 0,0086% | CDA (14%) | CDA −5,4 procentpunt |
| De Westerkerk 2 3853 JS | 837 | #13 · 4,5% | 0,0080% | CDA (21%) | SGP −1,8 procentpunt |
| Sporthal Dindoa 3853 PT | 816 | #14 · 4,4% | 0,0078% | CDA (18%) | PVV +1,7 procentpunt |
| De Oude School 's Heeren Loo 3853 HD | 754 | #15 · 4,1% | 0,0072% | CDA (19%) | VVD +1,0 procentpunt |
| Proson, restaurant Bon Apétit 3851 ZH | 704 | #16 · 3,8% | 0,0068% | CDA (18%) | SGP +2,7 procentpunt |
| SmdB Speulderbrink 3852 NH | 603 | #17 · 3,2% | 0,0058% | SGP (29%) | SGP +20,7 procentpunt |
Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen.
De uitslag van Ermelo per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.