Hoe stemde Binnensingelgebied in Enschede in 2022?
Met stembureaus in onder meer: City, Boddenkamp, De Bothoven, Horstlanden-Stadsweide, Getfert
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 14 stembureaus in Binnensingelgebied 9.967 geldige stemmen uitgebracht (17,3% van alle stemmen in Enschede). BBE werd hier de grootste met 16,5%. Vergeleken met heel Enschede scoorden GROENLINKS (+4,1 pp) en Volt (+3,5 pp) hier hoger en BBE (−4,4 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| BBE | 1.643 | 16,5% | 20,9% | −4,4 pp |
| GROENLINKS | 1.283 | 12,9% | 8,7% | +4,1 pp |
| PvdA | 1.111 | 11,1% | 10,0% | +1,2 pp |
| D66 | 1.078 | 10,8% | 8,3% | +2,5 pp |
| VVD | 993 | 10,0% | 10,1% | −0,2 pp |
| Volt | 837 | 8,4% | 4,9% | +3,5 pp |
| CDA | 551 | 5,5% | 7,6% | −2,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 466 | 4,7% | 3,1% | +1,6 pp |
| ChristenUnie | 397 | 4,0% | 5,2% | −1,2 pp |
| SP | 376 | 3,8% | 4,3% | −0,5 pp |
| PVV | 310 | 3,1% | 4,4% | −1,3 pp |
| EnschedeAnders | 296 | 3,0% | 3,8% | −0,8 pp |
| Forum voor Democratie | 197 | 2,0% | 3,2% | −1,2 pp |
| DPE | 161 | 1,6% | 1,9% | −0,2 pp |
| LINK | 109 | 1,1% | 2,0% | −0,9 pp |
| Verbindend Enschede | 96 | 1,0% | 1,3% | −0,4 pp |
| (16) | 46 | 0,5% | 0,3% | +0,2 pp |
| 17 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | |
| Blanco en ongeldig | 72 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Binnensingelgebied
- De Grote Kerk City · 7511 GB · 1.244 stemmen · GROENLINKS 15%
- Stadhuis Enschede City · 7511 HC · 1.081 stemmen · BBE 20%
- Stadskantoor Boddenkamp · 7514 AK · 1.056 stemmen · GROENLINKS 16%
- De Grote Kerk City · 7511 GB · 994 stemmen · BBE 16%
- Villa de Bank De Bothoven · 7511 CM · 936 stemmen · BBE 21%
- Saxion Horstlanden-Stadsweide · 7513 AL · 908 stemmen · BBE 17%
- Stichting Vierkwart Horstlanden-Stadsweide · 7513 DT · 679 stemmen · BBE 17%
- Stadsbank Oost Nederland Getfert · 7512 DX · 674 stemmen · BBE 16%
- De Grote Kerk City · 7511 GB · 651 stemmen · PvdA 15%
- Dansschool Dekker Getfert · 7512 AW · 496 stemmen · BBE 20%
- Performance Factory De Bothoven · 7511 ZA · 413 stemmen · GROENLINKS 16%
- Performance Factory De Bothoven · 7511 ZA · 404 stemmen · GROENLINKS 16%
- Bibliotheek Centrum City · 7511 GM · 290 stemmen · BBE 17%
- De Eschpoort / Floraparkstraat De Bothoven · 7511 AD · 141 stemmen · BBE 19%
Andere wijken in Enschede
- Enschede-Zuid 11.323 stemmen · BBE 21%
- Enschede-Noord 8.297 stemmen · BBE 15%
- Boswinkel - Stadsveld 6.628 stemmen · BBE 21%
- Glanerbrug en omgeving 5.210 stemmen · BBE 39%
- Hogeland - Velve 5.096 stemmen · BBE 22%
- Landelijk gebied en kernen 4.132 stemmen · VVD 21%
- Ribbelt - Stokhorst 4.091 stemmen · BBE 22%
- Twekkelerveld - T.H.T. 2.960 stemmen · BBE 17%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.