Stembureau Villa de Bank in Enschede (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 7511 CM · Wijk Binnensingelgebied

Hier waren 937 kiezers toegelaten (1,6% van alle toegelaten kiezers in Enschede) en zijn 936 geldige stemmen uitgebracht. BBE werd hier de grootste met 21,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
BBE 201 21,5% 20,9% +0,5 pp 1,7%
VVD 110 11,8% 10,1% +1,6 pp 1,9%
PvdA 99 10,6% 10,0% +0,6 pp 1,7%
D66 80 8,5% 8,3% +0,2 pp 1,7%
GROENLINKS 70 7,5% 8,7% −1,3 pp 1,4%
CDA 63 6,7% 7,6% −0,8 pp 1,4%
Volt 57 6,1% 4,9% +1,2 pp 2,0%
ChristenUnie 51 5,4% 5,2% +0,3 pp 1,7%
SP 37 4,0% 4,3% −0,4 pp 1,5%
Partij voor de Dieren 35 3,7% 3,1% +0,7 pp 2,0%
PVV 34 3,6% 4,4% −0,7 pp 1,3%
EnschedeAnders 31 3,3% 3,8% −0,5 pp 1,4%
DPE 22 2,4% 1,9% +0,5 pp 2,1%
Forum voor Democratie 19 2,0% 3,2% −1,1 pp 1,0%
Verbindend Enschede 13 1,4% 1,3% +0,0 pp 1,7%
LINK 10 1,1% 2,0% −0,9 pp 0,9%
2 0,2% 0,1% +0,1 pp 2,3%
(16) 2 0,2% 0,3% −0,1 pp 1,3%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Niels van den Berg (BBE) · 102 stemmen · 10,9% van alle stemmen hier
  2. Yara Hümmels (PvdA) · 56 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
  3. Jeroen Diepemaat (VVD) · 44 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  4. Ton ten Vergert (CDA) · 31 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  5. Gertjan Tillema (D66) · 30 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  6. Marianne Schouten (GROENLINKS) · 30 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  7. Hidde Heutink (PVV) · 28 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  8. Linsey van der Veen (D66) · 27 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  9. Hadassa Meijer-IJtsma (ChristenUnie) · 26 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  10. Lourraine Lents (BBE) · 25 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  11. Judith Hofte (Partij voor de Dieren) · 25 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  12. Jan de Lange (VVD) · 24 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  13. Margriet Visser - Voorn (EnschedeAnders) · 22 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  14. Linda Wissink (Volt) · 22 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  15. Erik Kemp (Volt) · 18 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +1,6 pp meer dan gemiddeld in Enschede.
  • Qua gewicht is dit het 11e van de 105 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0136% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 62 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen858
Geldige volmachtbewijzen79
Toegelaten kiezers937
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)937
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig1 (0,1%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,11% van de stembiljetten, tegen 0,57% in Enschede en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Enschede

Alle stembureaus in Enschede

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.