Hoe stemde Landelijk gebied en kernen in Enschede in 2022?
Met stembureaus in onder meer: Lonneker, Boekelo, Buurtschap Usselo
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 9 stembureaus in Landelijk gebied en kernen 4.132 geldige stemmen uitgebracht (7,2% van alle stemmen in Enschede). VVD werd hier de grootste met 20,7%. Vergeleken met heel Enschede scoorden VVD (+10,6 pp) en CDA (+4,7 pp) hier hoger en GROENLINKS (−3,5 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 857 | 20,7% | 10,1% | +10,6 pp |
| BBE | 835 | 20,2% | 20,9% | −0,7 pp |
| CDA | 506 | 12,2% | 7,6% | +4,7 pp |
| PvdA | 363 | 8,8% | 10,0% | −1,2 pp |
| D66 | 348 | 8,4% | 8,3% | +0,1 pp |
| GROENLINKS | 218 | 5,3% | 8,7% | −3,5 pp |
| PVV | 183 | 4,4% | 4,4% | +0,1 pp |
| ChristenUnie | 174 | 4,2% | 5,2% | −1,0 pp |
| EnschedeAnders | 145 | 3,5% | 3,8% | −0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 113 | 2,7% | 3,1% | −0,3 pp |
| Forum voor Democratie | 104 | 2,5% | 3,2% | −0,7 pp |
| SP | 102 | 2,5% | 4,3% | −1,8 pp |
| Volt | 86 | 2,1% | 4,9% | −2,8 pp |
| DPE | 51 | 1,2% | 1,9% | −0,6 pp |
| Verbindend Enschede | 28 | 0,7% | 1,3% | −0,7 pp |
| LINK | 10 | 0,2% | 2,0% | −1,7 pp |
| 8 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | |
| (16) | 1 | 0,0% | 0,3% | −0,2 pp |
| Blanco en ongeldig | 12 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Landelijk gebied en kernen
- Dorpshuis Lonneker Dorp Lonneker · 7524 CK · 1.090 stemmen · VVD 23%
- Eetcafé de Buren Dorp Boekelo · 7548 BG · 758 stemmen · BBE 21%
- Eetcafé de Buren Dorp Boekelo · 7548 BG · 612 stemmen · VVD 20%
- Eetcafé de Buren Dorp Boekelo · 7548 BG · 398 stemmen · BBE 22%
- Dorpshuis Lonneker Dorp Lonneker · 7524 CK · 334 stemmen · CDA 19%
- Oude Usselerschool Buurtschap Usselo · 7545 PD · 297 stemmen · VVD 23%
- Eetcafé de Buren Dorp Boekelo · 7548 BG · 271 stemmen · BBE 19%
- Dorpshuis Lonneker Dorp Lonneker · 7524 CK · 213 stemmen · VVD 28%
- LSV Lonneker Dorp Lonneker · 7524 DV · 159 stemmen · BBE 25%
Andere wijken in Enschede
- Enschede-Zuid 11.323 stemmen · BBE 21%
- Binnensingelgebied 9.967 stemmen · BBE 16%
- Enschede-Noord 8.297 stemmen · BBE 15%
- Boswinkel - Stadsveld 6.628 stemmen · BBE 21%
- Glanerbrug en omgeving 5.210 stemmen · BBE 39%
- Hogeland - Velve 5.096 stemmen · BBE 22%
- Ribbelt - Stokhorst 4.091 stemmen · BBE 22%
- Twekkelerveld - T.H.T. 2.960 stemmen · BBE 17%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.