Stembureau Prismare in Enschede (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 7523 BM · Wijk Enschede-Noord

Hier waren 931 kiezers toegelaten (1,6% van alle toegelaten kiezers in Enschede) en zijn 927 geldige stemmen uitgebracht. BBE werd hier de grootste met 17,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
BBE 161 17,4% 20,9% −3,6 pp 1,3%
GROENLINKS 129 13,9% 8,7% +5,2 pp 2,6%
D66 108 11,7% 8,3% +3,3 pp 2,2%
VVD 94 10,1% 10,1% −0,0 pp 1,6%
PvdA 94 10,1% 10,0% +0,2 pp 1,6%
Volt 68 7,3% 4,9% +2,5 pp 2,4%
ChristenUnie 54 5,8% 5,2% +0,6 pp 1,8%
CDA 53 5,7% 7,6% −1,8 pp 1,2%
SP 39 4,2% 4,3% −0,1 pp 1,6%
Partij voor de Dieren 33 3,6% 3,1% +0,5 pp 1,9%
Forum voor Democratie 28 3,0% 3,2% −0,2 pp 1,5%
PVV 20 2,2% 4,4% −2,2 pp 0,8%
EnschedeAnders 19 2,0% 3,8% −1,7 pp 0,9%
DPE 15 1,6% 1,9% −0,2 pp 1,4%
LINK 10 1,1% 2,0% −0,9 pp 0,9%
1 0,1% 0,1% −0,0 pp 1,2%
Verbindend Enschede 1 0,1% 1,3% −1,2 pp 0,1%
(16) 0 0,0% 0,3% −0,3 pp 0,0%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Niels van den Berg (BBE) · 63 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  2. Yara Hümmels (PvdA) · 53 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  3. Jeroen Diepemaat (VVD) · 51 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  4. Marianne Schouten (GROENLINKS) · 50 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  5. Linsey van der Veen (D66) · 35 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  6. Gertjan Tillema (D66) · 34 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  7. Hadassa Meijer-IJtsma (ChristenUnie) · 34 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  8. Erik Kemp (Volt) · 30 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  9. Bart Peeters Weem (GROENLINKS) · 27 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  10. Ahank Kano-Tarah (GROENLINKS) · 25 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  11. Ton ten Vergert (CDA) · 24 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  12. M.R. Brejaart (Forum voor Democratie) · 23 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  13. Zehra Ceben (BBE) · 20 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  14. Lourraine Lents (BBE) · 19 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  15. Linda Wissink (Volt) · 19 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +5,2 pp meer dan gemiddeld in Enschede.
  • Qua gewicht is dit het 12e van de 105 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0134% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 62 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen832
Geldige volmachtbewijzen99
Toegelaten kiezers931
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)930
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−1
Blanco en ongeldig3 (0,3%)

Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,32% van de stembiljetten, tegen 0,57% in Enschede en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Enschede

Alle stembureaus in Enschede

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.