Stembureau OBS WereldWijs in Enschede (2025)

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 7534 CP · Wijk Glanerbrug en omgeving

Hier zijn 1.555 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 33,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 523 33,6% 19,5% +14,2 pp 3,1%
D66 169 10,9% 16,9% −6,1 pp 1,1%
VVD 165 10,6% 11,6% −1,0 pp 1,6%
Forum voor Democratie 135 8,7% 5,4% +3,3 pp 2,8%
GroenLinks-PvdA 132 8,5% 13,9% −5,4 pp 1,1%
CDA 124 8,0% 10,2% −2,3 pp 1,4%
JA21 113 7,3% 5,7% +1,5 pp 2,3%
BBB 35 2,3% 2,0% +0,3 pp 2,0%
SP 32 2,1% 2,3% −0,2 pp 1,6%
50PLUS 28 1,8% 1,6% +0,2 pp 2,1%
DENK 23 1,5% 2,9% −1,5 pp 0,9%
ChristenUnie 22 1,4% 2,2% −0,8 pp 1,2%
Partij voor de Dieren 16 1,0% 1,8% −0,8 pp 1,0%
NSC 12 0,8% 1,0% −0,2 pp 1,4%
SGP 6 0,4% 0,6% −0,2 pp 1,2%
Volt 6 0,4% 1,5% −1,1 pp 0,5%
BVNL 4 0,3% 0,2% +0,0 pp 2,1%
DE LINIE 3 0,2% 0,1% +0,1 pp 6,0%
BIJ1 2 0,1% 0,2% −0,1 pp 1,0%
FNP 2 0,1% 0,0% +0,1 pp 6,1%
Piratenpartij 2 0,1% 0,2% −0,0 pp 1,5%
Vrede voor Dieren 1 0,1% 0,2% −0,1 pp 0,7%
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Vrij Verbond 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +14,2 pp meer dan gemiddeld in Enschede.
  • Qua gewicht is dit het 7e van de 86 stembureaus: 1,8% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0149% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 56 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Enschede

Alle stembureaus in Enschede

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.