Stembureau Stadhuis Enschede in Enschede (2025)
Postcode 7511 HC · Wijk Binnensingelgebied
Hier zijn 1.546 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 24,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 373 | 24,1% | 16,9% | +7,2 pp | 2,5% |
| GroenLinks-PvdA | 297 | 19,2% | 13,9% | +5,3 pp | 2,4% |
| CDA | 166 | 10,7% | 10,2% | +0,5 pp | 1,9% |
| VVD | 153 | 9,9% | 11,6% | −1,7 pp | 1,5% |
| PVV | 116 | 7,5% | 19,5% | −12,0 pp | 0,7% |
| JA21 | 81 | 5,2% | 5,7% | −0,5 pp | 1,6% |
| Partij voor de Dieren | 66 | 4,3% | 1,8% | +2,5 pp | 4,2% |
| Volt | 63 | 4,1% | 1,5% | +2,6 pp | 4,8% |
| SP | 60 | 3,9% | 2,3% | +1,6 pp | 3,0% |
| Forum voor Democratie | 53 | 3,4% | 5,4% | −2,0 pp | 1,1% |
| ChristenUnie | 24 | 1,6% | 2,2% | −0,6 pp | 1,3% |
| BBB | 17 | 1,1% | 2,0% | −0,9 pp | 1,0% |
| DENK | 16 | 1,0% | 2,9% | −1,9 pp | 0,6% |
| BIJ1 | 13 | 0,8% | 0,2% | +0,6 pp | 6,3% |
| NSC | 13 | 0,8% | 1,0% | −0,1 pp | 1,5% |
| 50PLUS | 11 | 0,7% | 1,6% | −0,8 pp | 0,8% |
| SGP | 10 | 0,6% | 0,6% | +0,1 pp | 2,0% |
| Vrede voor Dieren | 5 | 0,3% | 0,2% | +0,2 pp | 3,4% |
| BVNL | 3 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp | 1,5% |
| Piratenpartij | 3 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 2,3% |
| LP | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 3,4% |
| DE LINIE | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 2,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −12,0 pp minder dan gemiddeld in Enschede.
- Qua gewicht is dit het 8e van de 86 stembureaus: 1,8% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0149% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 57 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Enschede
- OBS WereldWijs 1.555 stemmen · PVV 34%
- OBS De Esmarke 1.540 stemmen · PVV 21%
- Stroinkshuis 1.580 stemmen · PVV 31%
- De Museumfabriek 1.458 stemmen · D66 22%
- Bibliotheek Enschede Twekkelerveld 1.624 stemmen · PVV 22%
- Saxion Enschede 1.458 stemmen · D66 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.