Stembureau Wijkvoorziening Lumen in Enschede (2025)
Postcode 7533 XK · Wijk Hogeland - Velve
Hier zijn 1.645 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 28,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 470 | 28,6% | 19,5% | +9,1 pp | 2,8% |
| GroenLinks-PvdA | 200 | 12,2% | 13,9% | −1,8 pp | 1,6% |
| D66 | 194 | 11,8% | 16,9% | −5,1 pp | 1,3% |
| CDA | 131 | 8,0% | 10,2% | −2,3 pp | 1,5% |
| Forum voor Democratie | 113 | 6,9% | 5,4% | +1,5 pp | 2,4% |
| VVD | 103 | 6,3% | 11,6% | −5,3 pp | 1,0% |
| JA21 | 99 | 6,0% | 5,7% | +0,3 pp | 2,0% |
| DENK | 95 | 5,8% | 2,9% | +2,8 pp | 3,7% |
| BBB | 37 | 2,2% | 2,0% | +0,3 pp | 2,1% |
| SP | 32 | 1,9% | 2,3% | −0,3 pp | 1,6% |
| Partij voor de Dieren | 30 | 1,8% | 1,8% | +0,0 pp | 1,9% |
| Volt | 30 | 1,8% | 1,5% | +0,3 pp | 2,3% |
| NSC | 28 | 1,7% | 1,0% | +0,7 pp | 3,3% |
| 50PLUS | 25 | 1,5% | 1,6% | −0,0 pp | 1,8% |
| ChristenUnie | 24 | 1,5% | 2,2% | −0,7 pp | 1,3% |
| SGP | 17 | 1,0% | 0,6% | +0,5 pp | 3,4% |
| BIJ1 | 7 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 3,4% |
| Piratenpartij | 3 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 2,3% |
| Vrede voor Dieren | 3 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 2,1% |
| LP | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 3,4% |
| BVNL | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,2 pp | 0,5% |
| FNP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 3,0% |
| DE LINIE | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +9,1 pp meer dan gemiddeld in Enschede.
- Qua gewicht is dit het 4e van de 86 stembureaus: 1,9% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0158% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 53 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Enschede
- U.T. De Bastille 1.654 stemmen · D66 35%
- Bibliotheek Enschede Twekkelerveld 1.624 stemmen · PVV 22%
- OBS De Sterrenborgh 1.667 stemmen · PVV 24%
- Stroinkshuis 1.580 stemmen · PVV 31%
- Rijksmuseum Twenthe 1.733 stemmen · D66 24%
- OBS WereldWijs 1.555 stemmen · PVV 34%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.