Hoe stemde Klazienaveen in Emmen in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Kloostermanswijk, Klazienaveen-Zuid, Klazienaveen-Noord

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 6 stembureaus in Klazienaveen 7.471 geldige stemmen uitgebracht (11,1% van alle stemmen in Emmen). PVV werd hier de grootste met 37,6%. Vergeleken met heel Emmen scoorden PVV (+9,4 pp) en VVD (+0,6 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−3,6 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 2.809 37,6% 28,2% +9,4 pp
VVD 994 13,3% 12,7% +0,6 pp
CDA 882 11,8% 12,3% −0,5 pp
D66 526 7,0% 10,4% −3,4 pp
Forum voor Democratie 516 6,9% 7,4% −0,5 pp
JA21 461 6,2% 5,8% +0,4 pp
GroenLinks-PvdA 442 5,9% 9,5% −3,6 pp
BBB 305 4,1% 3,9% +0,1 pp
50PLUS 201 2,7% 2,3% +0,4 pp
SP 135 1,8% 2,3% −0,5 pp
ChristenUnie 50 0,7% 1,3% −0,7 pp
Partij voor de Dieren 37 0,5% 1,0% −0,5 pp
NSC 35 0,5% 0,4% +0,1 pp
SGP 21 0,3% 0,7% −0,4 pp
BVNL 17 0,2% 0,2% +0,0 pp
Volt 13 0,2% 0,4% −0,3 pp
Vrede voor Dieren 9 0,1% 0,2% −0,0 pp
FNP 8 0,1% 0,1% +0,0 pp
DENK 6 0,1% 0,6% −0,5 pp
LP 3 0,0% 0,1% −0,0 pp
BIJ1 1 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Klazienaveen

Andere wijken in Emmen

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Emmen · Alle stembureaus