Hoe stemde Erica in Emmen in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Erica-Centrum

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 3 stembureaus in Erica 2.951 geldige stemmen uitgebracht (4,4% van alle stemmen in Emmen). PVV werd hier de grootste met 23,7%. Vergeleken met heel Emmen scoorden CDA (+5,9 pp) en VVD (+2,1 pp) hier hoger en PVV (−4,5 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 699 23,7% 28,2% −4,5 pp
CDA 538 18,2% 12,3% +5,9 pp
VVD 436 14,8% 12,7% +2,1 pp
D66 320 10,8% 10,4% +0,4 pp
Forum voor Democratie 220 7,5% 7,4% +0,0 pp
GroenLinks-PvdA 201 6,8% 9,5% −2,7 pp
JA21 201 6,8% 5,8% +1,0 pp
BBB 138 4,7% 3,9% +0,7 pp
50PLUS 57 1,9% 2,3% −0,3 pp
SP 42 1,4% 2,3% −0,9 pp
Partij voor de Dieren 26 0,9% 1,0% −0,1 pp
ChristenUnie 19 0,6% 1,3% −0,7 pp
SGP 19 0,6% 0,7% −0,1 pp
NSC 12 0,4% 0,4% +0,0 pp
Volt 10 0,3% 0,4% −0,1 pp
Vrede voor Dieren 7 0,2% 0,2% +0,1 pp
DENK 3 0,1% 0,6% −0,5 pp
BVNL 3 0,1% 0,2% −0,1 pp
BIJ1 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
FNP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Erica

Andere wijken in Emmen

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Emmen · Alle stembureaus