Uitslag per stembureau in Emmen
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 telde Emmen 64 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 49,8%. Het zwaarste stembureau, Gemeentehuis, leverde 3,3% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 10%.
Wat valt op
- 12 van de 64 stembureaus (19%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 21% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 4%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,34% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,58%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Gemeentehuis 3,3% van de stemmen
- Lichtste stembureau: OBS Angelslo 0,5% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: De Dorpshoeve Wakker Emmen +35,0 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Woonzorgcentrum Holdert 1,2% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentehuis 7811 AP | 1.470 | 3,3% | 1.467 | #1 · 3,3% | 0,0192% | Wakker Emmen (19%) | Wakker Emmen −12,5 procentpunt | 3 (0,2%) | 0 |
| 't Aole Gemientehoes 7761 CL | 1.413 | 3,2% | 1.412 | #2 · 3,2% | 0,0185% | Wakker Emmen (35%) | CDA +15,0 procentpunt | 2 (0,1%) | +1 |
| Kantine DZOH 7827 XA | 1.361 | 3,1% | 1.356 | #3 · 3,1% | 0,0178% | Wakker Emmen (31%) | D66 +6,4 procentpunt | 4 (0,3%) | −1 |
| Gymlokaal Valkenveld 7827 HG | 1.282 | 2,9% | 1.278 | #4 · 2,9% | 0,0168% | Wakker Emmen (29%) | D66 +4,2 procentpunt | 3 (0,2%) | −1 |
| 't Brinkenhoes 7812 MH | 1.162 | 2,6% | 1.157 | #5 · 2,6% | 0,0152% | Wakker Emmen (24%) | Wakker Emmen −7,6 procentpunt | 4 (0,3%) | −1 |
| Wijkcentrum Meerstede 7815 GB | 1.049 | 2,4% | 1.045 | #6 · 2,4% | 0,0137% | Wakker Emmen (24%) | Wakker Emmen −7,6 procentpunt | 4 (0,4%) | 0 |
| Kerkgebouw De Bron 7812 EA | 1.033 | 2,3% | 1.028 | #7 · 2,3% | 0,0135% | Wakker Emmen (27%) | Wakker Emmen −4,0 procentpunt | 5 (0,5%) | 0 |
| Dorpshuis De Veurkamer 7833 GV | 1.028 | 2,3% | 1.023 | #8 · 2,3% | 0,0134% | Wakker Emmen (49%) | Wakker Emmen +17,4 procentpunt | 4 (0,4%) | −1 |
| De Schepershof 7823 NS | 1.013 | 2,3% | 1.008 | #9 · 2,3% | 0,0132% | Wakker Emmen (21%) | Wakker Emmen −10,7 procentpunt | 5 (0,5%) | 0 |
| Kerkgebouw Het Baken 7824 JG | 1.002 | 2,3% | 995 | #10 · 2,2% | 0,0130% | Wakker Emmen (24%) | Wakker Emmen −7,8 procentpunt | 7 (0,7%) | 0 |
| Parc Centrum Sandur 7828 AA | 979 | 2,2% | 979 | #11 · 2,2% | 0,0128% | Wakker Emmen (26%) | D66 +5,5 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Delftlanden 7813 DA | 948 | 2,1% | 949 | #12 · 2,1% | 0,0124% | Wakker Emmen (23%) | Wakker Emmen −8,8 procentpunt | 0 (0,0%) | +1 |
| Oosting Arena 7824 EH | 945 | 2,1% | 944 | #13 · 2,1% | 0,0124% | Wakker Emmen (24%) | Wakker Emmen −7,3 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| Buurthuis 't Hoekje 7891 RX | 904 | 2,0% | 899 | #14 · 2,0% | 0,0118% | Wakker Emmen (52%) | Wakker Emmen +21,0 procentpunt | 4 (0,4%) | −1 |
| Woonzorgcentrum Valkenhof 7827 HW | 869 | 2,0% | 865 | #15 · 2,0% | 0,0113% | Wakker Emmen (25%) | Wakker Emmen −6,3 procentpunt | 3 (0,3%) | −1 |
| Buurtschap Ons Belang 7891 MZ | 811 | 1,8% | 803 | #16 · 1,8% | 0,0105% | Wakker Emmen (44%) | Wakker Emmen +12,4 procentpunt | 8 (1,0%) | 0 |
| 't Schienvat 7887 EB | 793 | 1,8% | 792 | #17 · 1,8% | 0,0104% | CDA (25%) | CDA +14,4 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| Woonwijkcentrum Oostermarke 7822 GW | 784 | 1,8% | 783 | #18 · 1,8% | 0,0103% | VVD (16%) | Wakker Emmen −16,0 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| Kantine S.C. Erica 7887 TZ | 778 | 1,8% | 778 | #19 · 1,8% | 0,0102% | Wakker Emmen (24%) | CDA +10,2 procentpunt | 1 (0,1%) | +1 |
| Kruiskerk 7891 KS | 780 | 1,8% | 778 | #20 · 1,8% | 0,0102% | Wakker Emmen (42%) | Wakker Emmen +10,1 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Multifunctioneel Centrum De Badde 7831 BA | 778 | 1,8% | 774 | #21 · 1,7% | 0,0101% | Wakker Emmen (33%) | CDA −5,5 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 |
| Ichthus 7815 RA | 756 | 1,7% | 754 | #22 · 1,7% | 0,0099% | Wakker Emmen (25%) | Wakker Emmen −6,3 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Woonzorglocatie Dillehof 7891 DA | 755 | 1,7% | 751 | #23 · 1,7% | 0,0098% | Wakker Emmen (47%) | Wakker Emmen +15,3 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 |
| Dorpshuis De Meerstal 7894 CH | 728 | 1,6% | 726 | #24 · 1,6% | 0,0095% | Wakker Emmen (43%) | Wakker Emmen +11,4 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Woonzorglocatie De Schans 7823 LJ | 712 | 1,6% | 709 | #25 · 1,6% | 0,0093% | Wakker Emmen (23%) | Wakker Emmen −8,6 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Woonzorgcentrum De Anloop 7761 BV | 687 | 1,5% | 686 | #26 · 1,5% | 0,0090% | Wakker Emmen (35%) | CDA +14,9 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| S.K.W. Barnstee 7826 EP | 684 | 1,5% | 683 | #27 · 1,5% | 0,0090% | Wakker Emmen (33%) | 50PLUS +2,4 procentpunt | 0 (0,0%) | −1 |
| De Wilker 7823 SH | 681 | 1,5% | 678 | #28 · 1,5% | 0,0089% | Wakker Emmen (23%) | Wakker Emmen −8,7 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Kantine sporthal De Klabbe 7881 BG | 671 | 1,5% | 669 | #29 · 1,5% | 0,0088% | Wakker Emmen (40%) | Wakker Emmen +8,9 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Dorpshuis De Klink 7885 GA | 668 | 1,5% | 665 | #30 · 1,5% | 0,0087% | Wakker Emmen (36%) | VEILIG EMMEN +12,7 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Woonzorglocatie De Bleerinck 7812 KA | 660 | 1,5% | 657 | #31 · 1,5% | 0,0086% | Wakker Emmen (25%) | Wakker Emmen −6,6 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Kantine sporthal De Zon 7891 TS | 655 | 1,5% | 654 | #32 · 1,5% | 0,0086% | Wakker Emmen (39%) | Wakker Emmen +7,4 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| De Webbe 7765 BG | 651 | 1,5% | 647 | #33 · 1,5% | 0,0085% | Wakker Emmen (46%) | Wakker Emmen +14,6 procentpunt | 4 (0,6%) | 0 |
| De Dorpshoeve 7766 AE | 625 | 1,4% | 625 | #34 · 1,4% | 0,0082% | Wakker Emmen (66%) | Wakker Emmen +35,0 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Woonzorgcentrum Zuidermarke 7811 JA | 630 | 1,4% | 625 | #35 · 1,4% | 0,0082% | Wakker Emmen (26%) | 50PLUS +7,2 procentpunt | 5 (0,8%) | 0 |
| Gymlokaal De Trans 7827 DZ | 619 | 1,4% | 619 | #36 · 1,4% | 0,0081% | Wakker Emmen (30%) | PvdA +2,9 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| De Collink 7884 PJ | 615 | 1,4% | 614 | #37 · 1,4% | 0,0080% | Wakker Emmen (38%) | PvdA −6,7 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Wijk- en Dienstencentrum Noorderbreedte 7891 BD | 613 | 1,4% | 612 | #38 · 1,4% | 0,0080% | Wakker Emmen (39%) | Wakker Emmen +7,1 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Kantine S.V. Twedo 7844 NA | 611 | 1,4% | 611 | #39 · 1,4% | 0,0080% | Wakker Emmen (56%) | Wakker Emmen +24,6 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| CB De Bron 7833 GH | 603 | 1,4% | 601 | #40 · 1,4% | 0,0079% | Wakker Emmen (47%) | Wakker Emmen +15,5 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| De Goede Herderkerk 7822 AD | 588 | 1,3% | 587 | #41 · 1,3% | 0,0077% | Wakker Emmen (22%) | Wakker Emmen −9,8 procentpunt | 2 (0,3%) | +1 |
| Woonzorgcentrum Holdert 7811 AB | 579 | 1,3% | 572 | #42 · 1,3% | 0,0075% | Wakker Emmen (17%) | Wakker Emmen −13,9 procentpunt | 7 (1,2%) | 0 |
| Sint Gerardusschool 7826 CT | 574 | 1,3% | 571 | #43 · 1,3% | 0,0075% | Wakker Emmen (34%) | CDA +3,3 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| Woonzorgcentrum Holtingerhof 7812 EX | 566 | 1,3% | 564 | #44 · 1,3% | 0,0074% | Wakker Emmen (22%) | Wakker Emmen −9,8 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| OBS de Bascule 7833 CH | 558 | 1,3% | 556 | #45 · 1,3% | 0,0073% | Wakker Emmen (49%) | Wakker Emmen +17,3 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| Dorpshuis De Stobbe 7881 LS | 547 | 1,2% | 543 | #46 · 1,2% | 0,0071% | Wakker Emmen (24%) | Wakker Emmen −7,3 procentpunt | 4 (0,7%) | 0 |
| Dorpshuis 't Hoefijzer Zuidbarge 7812 AK | 534 | 1,2% | 530 | #47 · 1,2% | 0,0069% | Wakker Emmen (21%) | Wakker Emmen −10,8 procentpunt | 4 (0,7%) | 0 |
| Nationaal Archief 7815 SM | 522 | 1,2% | 520 | #48 · 1,2% | 0,0068% | Wakker Emmen (24%) | Wakker Emmen −7,4 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| De Schanskuil 7823 TJ | 508 | 1,1% | 507 | #49 · 1,1% | 0,0066% | Wakker Emmen (27%) | Wakker Emmen −4,8 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Buurtgebouw Ons Dorp 7881 JB | 501 | 1,1% | 499 | #50 · 1,1% | 0,0065% | Wakker Emmen (31%) | Hart voor Emmen +7,7 procentpunt | 1 (0,2%) | −1 |
| Terra Emmen 7812 BK | 499 | 1,1% | 496 | #51 · 1,1% | 0,0065% | Wakker Emmen (25%) | VVD +6,3 procentpunt | 3 (0,6%) | 0 |
| Protestantse kerk 7881 HR | 456 | 1,0% | 456 | #52 · 1,0% | 0,0060% | Wakker Emmen (37%) | Hart voor Emmen +6,5 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| OBS de Anbrenge 7887 AD | 455 | 1,0% | 452 | #53 · 1,0% | 0,0059% | Wakker Emmen (24%) | CDA +12,9 procentpunt | 3 (0,7%) | 0 |
| Woonzorgcentrum De Horst 7825 TC | 451 | 1,0% | 450 | #54 · 1,0% | 0,0059% | Wakker Emmen (25%) | Wakker Emmen −6,7 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Kantine sporthal De Eendracht 7894 DH | 451 | 1,0% | 447 | #55 · 1,0% | 0,0059% | Wakker Emmen (46%) | Wakker Emmen +14,7 procentpunt | 4 (0,9%) | 0 |
| Dorpshuis Weerdinge 7814 XV | 416 | 0,9% | 413 | #56 · 0,9% | 0,0054% | Wakker Emmen (26%) | Wakker Emmen −5,7 procentpunt | 3 (0,7%) | 0 |
| Mondenhal 7831 HW | 398 | 0,9% | 397 | #57 · 0,9% | 0,0052% | Wakker Emmen (41%) | Wakker Emmen +9,1 procentpunt | 1 (0,3%) | 0 |
| Buurtvereniging De Viersprong 7881 HG | 374 | 0,8% | 372 | #58 · 0,8% | 0,0049% | Wakker Emmen (44%) | Wakker Emmen +12,9 procentpunt | 2 (0,5%) | 0 |
| Dorpshuis De Foxel 7881 PH | 330 | 0,7% | 328 | #59 · 0,7% | 0,0043% | Wakker Emmen (36%) | Forum voor Democratie +5,6 procentpunt | 2 (0,6%) | 0 |
| Stichting Dorpshuis Roswinkel 7895 AA | 317 | 0,7% | 317 | #60 · 0,7% | 0,0042% | Wakker Emmen (19%) | Wakker Emmen −12,2 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Dorpshuis Trefpunt 7764 AK | 305 | 0,7% | 305 | #61 · 0,7% | 0,0040% | Wakker Emmen (41%) | Wakker Emmen +9,2 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Woonzorglocatie Heidehiem 7822 BD | 282 | 0,6% | 280 | #62 · 0,6% | 0,0037% | Wakker Emmen (26%) | Wakker Emmen −5,3 procentpunt | 2 (0,7%) | 0 |
| Dorphuis d'Aole Turfstee 7885 TN | 216 | 0,5% | 216 | #63 · 0,5% | 0,0028% | Hart voor Emmen (21%) | Wakker Emmen −18,5 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| OBS Angelslo 7824 HK | 214 | 0,5% | 213 | #64 · 0,5% | 0,0028% | Wakker Emmen (23%) | Wakker Emmen −7,9 procentpunt | 1 (0,5%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Emmen dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Emmen per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.