Stembureau Buurtvereniging De Viersprong in Emmen
Postcode 7881 HG · Wijk Emmer-Compascuum
Hier waren 374 kiezers toegelaten (0,8% van alle toegelaten kiezers in Emmen) en zijn 372 geldige stemmen uitgebracht. Wakker Emmen werd hier de grootste met 44,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Wakker Emmen | 165 | 44,4% | 31,4% | +12,9 pp | 1,2% |
| Forum voor Democratie | 59 | 15,9% | 9,6% | +6,2 pp | 1,4% |
| Hart voor Emmen | 41 | 11,0% | 3,1% | +7,9 pp | 3,0% |
| PvdA | 23 | 6,2% | 9,9% | −3,7 pp | 0,5% |
| CDA | 17 | 4,6% | 10,8% | −6,2 pp | 0,4% |
| PVV | 15 | 4,0% | 5,3% | −1,3 pp | 0,6% |
| VVD | 11 | 3,0% | 6,4% | −3,4 pp | 0,4% |
| D66 | 11 | 3,0% | 5,2% | −2,2 pp | 0,5% |
| VEILIG EMMEN | 11 | 3,0% | 4,6% | −1,6 pp | 0,5% |
| SP | 8 | 2,2% | 2,8% | −0,6 pp | 0,7% |
| ChristenUnie | 5 | 1,3% | 3,4% | −2,1 pp | 0,3% |
| GROENLINKS | 4 | 1,1% | 3,1% | −2,0 pp | 0,3% |
| 50PLUS | 2 | 0,5% | 4,5% | −3,9 pp | 0,1% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Emmen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Roelof Woltman (Wakker Emmen) · 79 stemmen · 21,2% van alle stemmen hier
- Mark Woltman (Wakker Emmen) · 36 stemmen · 9,7% van alle stemmen hier
- Klaas Bosma (Hart voor Emmen) · 36 stemmen · 9,7% van alle stemmen hier
- Aukje Poppen (Forum voor Democratie) · 34 stemmen · 9,1% van alle stemmen hier
- Rutger Slim (Forum voor Democratie) · 23 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Monique Kuipers-Hekhuis (Wakker Emmen) · 22 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Arno de Vries (PvdA) · 12 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- René Wittendorp (CDA) · 9 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Ruud Knol (PVV) · 8 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Dik Bos (Wakker Emmen) · 6 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Gunnar Jens Bijlsma (Wakker Emmen) · 5 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Guido Rink (PvdA) · 5 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Bert Westera (PVV) · 5 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- René van der Weide (Wakker Emmen) · 4 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
- Johan Nobbe (CDA) · 4 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Wakker Emmen haalde hier +12,9 pp meer dan gemiddeld in Emmen.
- Qua gewicht is dit het 58e van de 64 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Emmen en 0,0049% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 119 stemmen in Emmen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 331 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 43 |
| Toegelaten kiezers | 374 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 374 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,53% van de stembiljetten, tegen 0,34% in Emmen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Emmen
- Mondenhal 397 stemmen · Wakker Emmen 41%
- Dorpshuis De Foxel 328 stemmen · Wakker Emmen 36%
- Dorpshuis Weerdinge 413 stemmen · Wakker Emmen 26%
- Stichting Dorpshuis Roswinkel 317 stemmen · Wakker Emmen 19%
- Kantine sporthal De Eendracht 447 stemmen · Wakker Emmen 46%
- Dorpshuis Trefpunt 305 stemmen · Wakker Emmen 41%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.