Stembureau Stembureau Westhoffhuis in Ede (2022)
Postcode 6741 AL · Wijk Lunteren
Hier waren 581 kiezers toegelaten (1,0% van alle toegelaten kiezers in Ede) en zijn 579 geldige stemmen uitgebracht. SGP werd hier de grootste met 26,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SGP | 152 | 26,3% | 16,5% | +9,8 pp | 1,7% |
| CDA | 124 | 21,4% | 9,1% | +12,3 pp | 2,4% |
| ChristenUnie | 81 | 14,0% | 14,1% | −0,2 pp | 1,0% |
| VVD | 52 | 9,0% | 6,3% | +2,6 pp | 1,5% |
| GemeenteBelangen Ede | 44 | 7,6% | 12,9% | −5,3 pp | 0,6% |
| Burgerbelangen | 36 | 6,2% | 8,6% | −2,4 pp | 0,7% |
| D66 | 29 | 5,0% | 9,4% | −4,4 pp | 0,6% |
| GROENLINKS | 18 | 3,1% | 7,6% | −4,5 pp | 0,4% |
| PvdA | 17 | 2,9% | 4,8% | −1,9 pp | 0,6% |
| BVNL | 7 | 1,2% | 1,5% | −0,3 pp | 0,8% |
| Mens en Milieu Ede | 7 | 1,2% | 3,1% | −1,9 pp | 0,4% |
| GBP | 7 | 1,2% | 1,1% | +0,2 pp | 1,2% |
| Forum voor Democratie | 3 | 0,5% | 2,2% | −1,7 pp | 0,2% |
| Democratische Partij Ede | 2 | 0,3% | 2,6% | −2,3 pp | 0,1% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Gerrit Flier (SGP) · 81 stemmen · 14,0% van alle stemmen hier
- Anne-Jan Telgen (CDA) · 67 stemmen · 11,6% van alle stemmen hier
- Cora Otter-van den Bosch (ChristenUnie) · 54 stemmen · 9,3% van alle stemmen hier
- Hester Veltman-Kamp (VVD) · 34 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Marian van Roekel-Vreugdenhil (CDA) · 29 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Jan Pieter van der Schans (CDA) · 18 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Gabriëlle Hazeleger - Demmers (GemeenteBelangen Ede) · 16 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Ellen Out (GROENLINKS) · 16 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Ruben van Druiten (Burgerbelangen) · 15 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Jordy Willemse (Burgerbelangen) · 15 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Arnold Versteeg (SGP) · 13 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Hermien de Jong-Hoekman (VVD) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Nico van der Poel (SGP) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Stephan Neijenhuis (D66) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Karin Bijl - Mannaerts (PvdA) · 10 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +12,3 pp meer dan gemiddeld in Ede.
- Qua gewicht is dit het 50e van de 95 stembureaus: 1,0% van alle geldige stemmen in Ede en 0,0084% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 96 stemmen in Ede komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 518 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 63 |
| Toegelaten kiezers | 581 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 581 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,34% van de stembiljetten, tegen 0,32% in Ede en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Ede
- Stembureau Buurtcentrum De Schakel 580 stemmen · SGP 30%
- Stembureau Sportzaal Koning Davidschool 573 stemmen · D66 16%
- Stembureau Gymzaal Enka 585 stemmen · ChristenUnie 19%
- Stembureau Tennis Club Lunteren 569 stemmen · SGP 38%
- Stembureau Petrakerk 591 stemmen · SGP 36%
- Stembureau Zaal Sint-Antonius van Paduakerk 569 stemmen · GemeenteBelangen Ede 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.