Stembureau Stembureau Gymzaal Enka in Ede (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 6717 XR · Wijk Ede-Zuid

Hier waren 586 kiezers toegelaten (1,1% van alle toegelaten kiezers in Ede) en zijn 585 geldige stemmen uitgebracht. ChristenUnie werd hier de grootste met 19,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
ChristenUnie 114 19,5% 14,1% +5,3 pp 1,5%
D66 114 19,5% 9,4% +10,1 pp 2,2%
GROENLINKS 88 15,0% 7,6% +7,4 pp 2,1%
GemeenteBelangen Ede 66 11,3% 12,9% −1,7 pp 0,9%
Burgerbelangen 38 6,5% 8,6% −2,1 pp 0,8%
CDA 33 5,6% 9,1% −3,5 pp 0,7%
VVD 31 5,3% 6,3% −1,0 pp 0,9%
PvdA 29 5,0% 4,8% +0,1 pp 1,1%
Mens en Milieu Ede 29 5,0% 3,1% +1,8 pp 1,7%
SGP 24 4,1% 16,5% −12,4 pp 0,3%
Democratische Partij Ede 12 2,1% 2,6% −0,6 pp 0,8%
Forum voor Democratie 7 1,2% 2,2% −1,0 pp 0,6%
BVNL 0 0,0% 1,5% −1,5 pp 0,0%
GBP 0 0,0% 1,1% −1,1 pp 0,0%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Cora Otter-van den Bosch (ChristenUnie) · 58 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
  2. Ellen Out (GROENLINKS) · 48 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  3. Stephan Neijenhuis (D66) · 47 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
  4. Gabriëlle Hazeleger - Demmers (GemeenteBelangen Ede) · 35 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
  5. Louke Koopmans (D66) · 23 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  6. Marjolein Harbers (D66) · 23 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  7. Ruben van Druiten (Burgerbelangen) · 22 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  8. Erik Wesselius (Mens en Milieu Ede) · 17 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  9. Hester Veltman-Kamp (VVD) · 15 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  10. Annemiek Stam-Hoogstrate (ChristenUnie) · 14 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  11. Sietske Beiboer (GROENLINKS) · 14 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  12. Karin Bijl - Mannaerts (PvdA) · 14 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  13. Bram van der Beek (ChristenUnie) · 13 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  14. Jan Pieter van der Schans (CDA) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Gerrit Flier (SGP) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier −12,4 pp minder dan gemiddeld in Ede.
  • Qua gewicht is dit het 48e van de 95 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Ede en 0,0085% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 95 stemmen in Ede komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen524
Geldige volmachtbewijzen62
Toegelaten kiezers586
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)586
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig1 (0,2%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,17% van de stembiljetten, tegen 0,32% in Ede en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Ede

Alle stembureaus in Ede

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.