Stembureau Stembureau De Brink, ingang Krulweg in Ede (2023)
Postcode 6721 WR · Wijk Bennekom
Hier zijn 1.414 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 19,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 271 | 19,2% | 12,0% | +7,1 pp | 2,9% |
| Nieuw Sociaal Contract | 203 | 14,4% | 11,4% | +3,0 pp | 2,3% |
| PVV | 203 | 14,4% | 19,1% | −4,7 pp | 1,4% |
| VVD | 184 | 13,0% | 13,2% | −0,1 pp | 1,8% |
| D66 | 110 | 7,8% | 4,8% | +3,0 pp | 3,0% |
| CDA | 99 | 7,0% | 4,3% | +2,7 pp | 3,0% |
| ChristenUnie | 98 | 6,9% | 6,9% | +0,0 pp | 1,9% |
| SGP | 94 | 6,6% | 12,7% | −6,1 pp | 1,0% |
| BBB | 39 | 2,8% | 4,6% | −1,9 pp | 1,1% |
| Volt | 31 | 2,2% | 1,2% | +1,0 pp | 3,3% |
| SP | 27 | 1,9% | 1,9% | +0,0 pp | 1,9% |
| Partij voor de Dieren | 24 | 1,7% | 1,8% | −0,1 pp | 1,7% |
| Forum voor Democratie | 17 | 1,2% | 2,0% | −0,8 pp | 1,1% |
| JA21 | 5 | 0,4% | 0,6% | −0,3 pp | 1,0% |
| BIJ1 | 3 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 2,0% |
| 50PLUS | 2 | 0,1% | 0,4% | −0,2 pp | 0,7% |
| BVNL / Groep Van Haga | 1 | 0,1% | 0,5% | −0,4 pp | 0,3% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 3,6% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 1,6% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 1,8% |
| DENK | 0 | 0,0% | 2,1% | −2,1 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +7,1 pp meer dan gemiddeld in Ede.
- Qua gewicht is dit het 5e van de 73 stembureaus: 1,8% van alle geldige stemmen in Ede en 0,0138% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 54 stemmen in Ede komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Ede
- Stembureau Dulon College/ROC-A12 1.443 stemmen · PVV 21%
- Stembureau Kerkgebouw Elim 1.385 stemmen · PVV 19%
- Stembureau Pannenkoekenhuis de Langenberg 1.486 stemmen · VVD 21%
- Stembureau Tennis Club Lunteren 1.375 stemmen · SGP 33%
- Stembureau Maranathakerk 1.489 stemmen · SGP 25%
- Stembureau Wijkcentrum De Velder 1.375 stemmen · PVV 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.