Stembureau Stembureau Gemeentecentrum de Brink (ingang Krulweg) in Ede
Postcode 6721 WR · Wijk Bennekom
Hier waren 957 kiezers toegelaten (1,6% van alle toegelaten kiezers in Ede) en zijn 955 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 15,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 147 | 15,4% | 9,3% | +6,1 pp | 2,6% |
| GemeenteBelangen Ede | 138 | 14,5% | 13,7% | +0,8 pp | 1,7% |
| D66 | 133 | 13,9% | 9,8% | +4,2 pp | 2,3% |
| GroenLinks-PvdA | 126 | 13,2% | 10,8% | +2,4 pp | 1,9% |
| ChristenUnie | 117 | 12,3% | 10,6% | +1,6 pp | 1,8% |
| SGP | 94 | 9,8% | 19,9% | −10,1 pp | 0,8% |
| VVD | 68 | 7,1% | 7,9% | −0,7 pp | 1,4% |
| Forum voor Democratie | 37 | 3,9% | 6,7% | −2,9 pp | 0,9% |
| BurgerBelangen | 32 | 3,4% | 3,6% | −0,2 pp | 1,5% |
| Partij voor de Dieren | 31 | 3,2% | 2,2% | +1,0 pp | 2,3% |
| SP | 16 | 1,7% | 1,4% | +0,3 pp | 1,9% |
| Mens en Milieu Ede | 8 | 0,8% | 1,8% | −0,9 pp | 0,7% |
| BBB | 5 | 0,5% | 0,9% | −0,4 pp | 0,9% |
| BVNL | 2 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 1,9% |
| Democratische Partij Ede | 1 | 0,1% | 1,3% | −1,2 pp | 0,1% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- A. Barendrecht (ChristenUnie) · 68 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Sam Elfvering (D66) · 57 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Monique Emmen-Boogert (CDA) · 54 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Leendert Houweling (CDA) · 51 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Robin Bongers-Karmaoui (GroenLinks-PvdA) · 44 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Gerrit Flier (SGP) · 42 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Bart Omlo (VVD) · 36 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Gabriëlle Hazeleger (GemeenteBelangen Ede) · 34 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Nicole van Hattum (GemeenteBelangen Ede) · 30 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Gerrit Heij (SGP) · 27 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Henk Righolt (GemeenteBelangen Ede) · 26 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Shreya Basropansingh (GroenLinks-PvdA) · 25 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Louke Rianne Koopmans (D66) · 25 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Tita van der Pot (GroenLinks-PvdA) · 21 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Gerarda van Harten (Forum voor Democratie) · 21 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier −10,1 pp minder dan gemiddeld in Ede.
- Qua gewicht is dit het 27e van de 59 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Ede en 0,0125% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 63 stemmen in Ede komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 883 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 74 |
| Toegelaten kiezers | 957 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 957 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,21% van de stembiljetten, tegen 0,29% in Ede en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Ede
- Stembureau Buurtcentrum De Schakel 989 stemmen · SGP 33%
- Stembureau Basisschool de Kern 933 stemmen · GemeenteBelangen Ede 15%
- Stembureau Sint Antonius van Paduakerk 1.010 stemmen · D66 16%
- Stembureau Gymzaal Bettekamp 932 stemmen · SGP 21%
- Stembureau Wijkcentrum De Velder 1.025 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Stembureau Stembureau Piet Romboutlaan 929 stemmen · D66 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.