Hoe stemde Loosduinen in Den Haag in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Kom Loosduinen, Houtwijk, Kerketuinen en Zichtenburg

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 13 stembureaus in Loosduinen 10.746 geldige stemmen uitgebracht (4,4% van alle stemmen in Den Haag). PVV werd hier de grootste met 35,1%. Vergeleken met heel Den Haag scoorden PVV (+13,3 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+2,2 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−5,2 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 3.768 35,1% 21,8% +13,3 pp
GroenLinks-PvdA 1.519 14,1% 19,4% −5,2 pp
VVD 1.362 12,7% 15,1% −2,4 pp
Nieuw Sociaal Contract 1.148 10,7% 8,5% +2,2 pp
D66 531 4,9% 8,3% −3,4 pp
DENK 427 4,0% 8,6% −4,6 pp
SP 369 3,4% 2,6% +0,8 pp
Forum voor Democratie 325 3,0% 2,6% +0,4 pp
CDA 281 2,6% 1,9% +0,7 pp
Partij voor de Dieren 270 2,5% 3,4% −0,9 pp
BBB 212 2,0% 1,3% +0,7 pp
Volt 130 1,2% 2,3% −1,1 pp
ChristenUnie 121 1,1% 1,2% −0,1 pp
50PLUS 55 0,5% 0,4% +0,1 pp
SGP 50 0,5% 0,4% +0,1 pp
JA21 46 0,4% 0,5% −0,0 pp
BIJ1 36 0,3% 0,8% −0,5 pp
BVNL / Groep Van Haga 33 0,3% 0,4% −0,1 pp
Splinter 19 0,2% 0,1% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 14 0,1% 0,1% +0,0 pp
Nederland met een PLAN 9 0,1% 0,1% −0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 8 0,1% 0,1% −0,0 pp
LP 6 0,1% 0,0% +0,0 pp
Samen voor Nederland 5 0,0% 0,0% +0,0 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 2 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Loosduinen

Andere wijken in Den Haag

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Den Haag · Alle stembureaus