Hoe stemde Rosmalen-Noord in 's-Hertogenbosch in 2022?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Met stembureaus in onder meer: 't Ven, Hondsberg, De Overlaet oost, Rosmalen centrum, De Overlaet west

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 10 stembureaus in Rosmalen-Noord 5.713 geldige stemmen uitgebracht (9,4% van alle stemmen in 's-Hertogenbosch). Rosmalens Belang werd hier de grootste met 28,6%. Vergeleken met heel 's-Hertogenbosch scoorden Rosmalens Belang (+19,6 pp) en gewoon ge-DREVEN (+9,0 pp) hier hoger en De Bossche Groenen (−4,4 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
Rosmalens Belang 1.632 28,6% 9,0% +19,6 pp
gewoon ge-DREVEN 688 12,0% 3,0% +9,0 pp
D66 581 10,2% 13,8% −3,6 pp
VVD 524 9,2% 11,5% −2,4 pp
GROENLINKS 434 7,6% 9,8% −2,2 pp
CDA 299 5,2% 8,0% −2,7 pp
PvdA 265 4,6% 6,9% −2,3 pp
SP 226 4,0% 4,6% −0,7 pp
De Bossche Groenen 205 3,6% 7,9% −4,4 pp
Partij voor de Dieren 158 2,8% 3,4% −0,7 pp
50PLUS 135 2,4% 2,5% −0,2 pp
PVV 123 2,2% 2,9% −0,8 pp
Volt 121 2,1% 3,3% −1,2 pp
"Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie 112 2,0% 5,1% −3,2 pp
Forum voor Democratie 82 1,4% 2,2% −0,7 pp
VOOR Den Bosch Joep Gersjes 76 1,3% 2,8% −1,5 pp
RAADSGROEPERING ''BOSCH-BELANG'' 52 0,9% 3,0% −2,1 pp
Blanco en ongeldig13Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Rosmalen-Noord

Andere wijken in 's-Hertogenbosch

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in 's-Hertogenbosch · Alle stembureaus