Stembureau Tijdelijke Unit Stationsplein in 's-Hertogenbosch (2023)
Postcode 5211 AP · Wijk Binnenstad
Hier zijn 3.040 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 27,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 837 | 27,5% | 18,4% | +9,1 pp | 4,7% |
| VVD | 484 | 15,9% | 17,6% | −1,6 pp | 2,9% |
| D66 | 396 | 13,0% | 8,8% | +4,2 pp | 4,7% |
| PVV | 361 | 11,9% | 23,5% | −11,7 pp | 1,6% |
| Nieuw Sociaal Contract | 247 | 8,1% | 10,9% | −2,8 pp | 2,4% |
| Volt | 175 | 5,8% | 2,4% | +3,4 pp | 7,6% |
| Partij voor de Dieren | 109 | 3,6% | 2,5% | +1,1 pp | 4,6% |
| SP | 101 | 3,3% | 4,2% | −0,9 pp | 2,5% |
| Forum voor Democratie | 61 | 2,0% | 2,0% | +0,1 pp | 3,3% |
| CDA | 53 | 1,7% | 2,6% | −0,8 pp | 2,1% |
| BIJ1 | 51 | 1,7% | 0,4% | +1,3 pp | 15,2% |
| DENK | 48 | 1,6% | 2,2% | −0,6 pp | 2,3% |
| BBB | 28 | 0,9% | 2,0% | −1,1 pp | 1,5% |
| JA21 | 24 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp | 4,0% |
| BVNL / Groep Van Haga | 15 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp | 3,6% |
| ChristenUnie | 12 | 0,4% | 0,4% | −0,1 pp | 2,8% |
| 50PLUS | 11 | 0,4% | 0,5% | −0,2 pp | 2,2% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 7 | 0,2% | 0,1% | +0,2 pp | 9,2% |
| Splinter | 6 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 5,0% |
| SGP | 5 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 4,4% |
| Piratenpartij - De Groenen | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 4,5% |
| LP | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 5,4% |
| Samen voor Nederland | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 4,9% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 3,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel 's-Hertogenbosch, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −11,7 pp minder dan gemiddeld in 's-Hertogenbosch.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 79 stembureaus: 3,2% van alle geldige stemmen in 's-Hertogenbosch en 0,0296% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 32 stemmen in 's-Hertogenbosch komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in 's-Hertogenbosch
- Wijkcentrum Windkracht 5 2.182 stemmen · VVD 24%
- Huis73 2.132 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Gemeenschapshuis De Meent 2.094 stemmen · PVV 34%
- Stadskantoor 1.952 stemmen · VVD 24%
- HEVO Seniorenvereniging 1.918 stemmen · PVV 27%
- Wijkcentrum de Stolp 1.867 stemmen · PVV 36%
Alle stembureaus in 's-Hertogenbosch
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.