Stembureau Gymzaal Eekbrouwersweg in 's-Hertogenbosch

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 5233 VG · Wijk Noord

Hier waren 713 kiezers toegelaten (1,1% van alle toegelaten kiezers in 's-Hertogenbosch) en zijn 701 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS / Partij van de Arbeid werd hier de grootste met 17,7% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS / Partij van de Arbeid 124 17,7% 16,9% +0,7 pp 1,1%
Leefbaar 's-Hertogenbosch 104 14,8% 8,7% +6,1 pp 1,8%
D66 100 14,3% 18,0% −3,7 pp 0,8%
PVV 55 7,8% 3,7% +4,2 pp 2,2%
Forum voor Democratie 53 7,6% 4,0% +3,5 pp 2,0%
CDA 48 6,8% 7,0% −0,1 pp 1,0%
De Bossche Groenen 42 6,0% 7,1% −1,1 pp 0,9%
SP 31 4,4% 3,9% +0,5 pp 1,2%
VVD 28 4,0% 8,8% −4,8 pp 0,5%
VOOR Den Bosch Joep Gersjes 25 3,6% 1,7% +1,8 pp 2,2%
Senioren 's-Hertogenbosch 25 3,6% 1,1% +2,4 pp 3,3%
50PLUS 22 3,1% 2,7% +0,5 pp 1,2%
Volt 11 1,6% 1,7% −0,1 pp 1,0%
Partij voor de Dieren 9 1,3% 2,4% −1,1 pp 0,6%
RAADSGROEPERING "BOSCH-BELANG" 9 1,3% 1,0% +0,3 pp 1,4%
Rosmalens Belang 7 1,0% 8,1% −7,1 pp 0,1%
gewoon ge-DREVEN 7 1,0% 3,2% −2,2 pp 0,3%
Knillis 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 1,2%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig12Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel 's-Hertogenbosch, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Mariève Craste (D66) · 54 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
  2. Maarten Kagie (Leefbaar 's-Hertogenbosch) · 51 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  3. Pieter-Paul Slikker (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 50 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
  4. Marianne van der Sloot (CDA) · 42 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
  5. Ramon van Asch (Forum voor Democratie) · 37 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  6. Alexander van Hattem (PVV) · 32 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  7. Judith Hendrickx (De Bossche Groenen) · 21 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  8. Adriana Hernández Martínez (Senioren 's-Hertogenbosch) · 18 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  9. Femke Hoekstra-Wittebol (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 17 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  10. Pieter Schuurmans (VVD) · 17 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  11. Eva Kokken (D66) · 16 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  12. Joep Gersjes (VOOR Den Bosch Joep Gersjes) · 16 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  13. Wies Korver (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  14. Yeliz Doğan (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Rinie Mees (Leefbaar 's-Hertogenbosch) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Rosmalens Belang haalde hier −7,1 pp minder dan gemiddeld in 's-Hertogenbosch.
  • Qua gewicht is dit het 47e van de 81 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in 's-Hertogenbosch en 0,0092% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 95 stemmen in 's-Hertogenbosch komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen646
Geldige volmachtbewijzen67
Toegelaten kiezers713
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)713
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig12 (1,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,68% van de stembiljetten, tegen 1,18% in 's-Hertogenbosch en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in 's-Hertogenbosch

Alle stembureaus in 's-Hertogenbosch

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.