Stembureau Stembureau Gymzaal Eekbrouwersweg (A dinsdag) in 's-Hertogenbosch (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 5233 VG · Wijk Noord

Hier waren 583 kiezers toegelaten (1,0% van alle toegelaten kiezers in 's-Hertogenbosch) en zijn 582 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 14,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
D66 84 14,4% 13,8% +0,6 pp 1,0%
PvdA 65 11,2% 6,9% +4,2 pp 1,5%
GROENLINKS 56 9,6% 9,8% −0,2 pp 0,9%
"Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie 52 8,9% 5,1% +3,8 pp 1,7%
VVD 49 8,4% 11,5% −3,1 pp 0,7%
SP 41 7,0% 4,6% +2,4 pp 1,4%
CDA 40 6,9% 8,0% −1,1 pp 0,8%
De Bossche Groenen 37 6,4% 7,9% −1,6 pp 0,8%
PVV 28 4,8% 2,9% +1,9 pp 1,6%
50PLUS 24 4,1% 2,5% +1,6 pp 1,6%
VOOR Den Bosch Joep Gersjes 23 4,0% 2,8% +1,2 pp 1,4%
Partij voor de Dieren 18 3,1% 3,4% −0,3 pp 0,9%
Rosmalens Belang 16 2,7% 9,0% −6,3 pp 0,3%
Volt 16 2,7% 3,3% −0,6 pp 0,8%
RAADSGROEPERING ''BOSCH-BELANG'' 14 2,4% 3,0% −0,6 pp 0,8%
Forum voor Democratie 10 1,7% 2,2% −0,5 pp 0,8%
gewoon ge-DREVEN 9 1,5% 3,0% −1,5 pp 0,5%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel 's-Hertogenbosch, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Mike van der Geld (D66) · 36 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
  2. Bram Roovers (SP) · 30 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
  3. Marianne van der Sloot (CDA) · 29 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  4. Ralph Geers (VVD) · 28 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  5. Pieter-Paul Slikker (PvdA) · 25 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  6. Ufuk Kahya (GROENLINKS) · 23 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  7. Judith Hendrickx (De Bossche Groenen) · 23 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  8. Paul Kagie ("Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie) · 23 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  9. Jolanda van Gool (PvdA) · 20 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  10. Adriana Hernández Martínez (50PLUS) · 20 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  11. Joep Gersjes (VOOR Den Bosch Joep Gersjes) · 17 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  12. Mariève Craste (D66) · 16 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  13. Alexander van Hattem (PVV) · 14 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  14. Eileen Samshuijzen (Partij voor de Dieren) · 14 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  15. Wendy de Groot (VVD) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Rosmalens Belang haalde hier −6,3 pp minder dan gemiddeld in 's-Hertogenbosch.
  • Qua gewicht is dit het 49e van de 101 stembureaus: 1,0% van alle geldige stemmen in 's-Hertogenbosch en 0,0084% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 105 stemmen in 's-Hertogenbosch komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen531
Geldige volmachtbewijzen52
Toegelaten kiezers583
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)583
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig1 (0,2%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,17% van de stembiljetten, tegen 0,39% in 's-Hertogenbosch en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in 's-Hertogenbosch

Alle stembureaus in 's-Hertogenbosch

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.