Uitslag per stembureau in De Wolden (2023)
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 telde De Wolden 21 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 87,3%. Het zwaarste stembureau, Sporthal De Marse, leverde 8,1% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 23%.
Bekijk de uitslag per wijk in De Wolden
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Sporthal De Marse 8,1% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Dorpshuis D' Olde Karke 2,0% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Dorpshuis 't Drogterhuus BBB +14,6 procentpunt
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af |
|---|---|---|---|---|---|
| Sporthal De Marse 7963 BZ | 1.395 | #1 · 8,1% | 0,0136% | PVV (24%) | VVD +4,7 procentpunt |
| Dorpshuis De Schakel 7958 SB | 1.366 | #2 · 7,9% | 0,0133% | PVV (25%) | CDA +3,0 procentpunt |
| Dorpshuis De Alke 7927 TC | 1.189 | #3 · 6,9% | 0,0116% | PVV (32%) | PVV +8,6 procentpunt |
| Dorpshuis 't Neie Punt 7963 CM | 1.089 | #4 · 6,3% | 0,0106% | VVD (19%) | PVV −5,3 procentpunt |
| Dorpshuis Buddingehof (1) 7961 AM | 1.088 | #5 · 6,3% | 0,0106% | PVV (23%) | CDA +2,9 procentpunt |
| Dorpshuis de Wijk (2) 7957 AW | 1.082 | #6 · 6,3% | 0,0105% | PVV (23%) | VVD +6,2 procentpunt |
| De Ontmoetingskerk 7921 AH | 1.044 | #7 · 6,0% | 0,0102% | PVV (20%) | BBB −5,4 procentpunt |
| Dorpshuis de Wijk (1) 7957 AW | 1.016 | #8 · 5,9% | 0,0099% | PVV (21%) | BBB −6,3 procentpunt |
| Gemeentehuis De Wolden (1) 7921 GD | 961 | #9 · 5,6% | 0,0093% | PVV (25%) | BBB −4,5 procentpunt |
| Ontmoetingscentrum De Boerhoorn 7921 GB | 958 | #10 · 5,6% | 0,0093% | PVV (24%) | BBB −2,0 procentpunt |
| Dorpshuis Buddingehof (2) 7961 AM | 898 | #11 · 5,2% | 0,0087% | PVV (24%) | Nieuw Sociaal Contract −2,1 procentpunt |
| Gemeentehuis De Wolden (2) 7921 GD | 755 | #12 · 4,4% | 0,0073% | PVV (25%) | BBB −5,6 procentpunt |
| Dorpshuis De Kolonie 7961 NH | 742 | #13 · 4,3% | 0,0072% | BBB (24%) | BBB +7,6 procentpunt |
| Woonzorgcentrum Tonckenshuys 7921 VR | 733 | #14 · 4,2% | 0,0071% | Nieuw Sociaal Contract (18%) | PVV −5,8 procentpunt |
| Dorpshuis 't Markehuus 7924 PP | 461 | #15 · 2,7% | 0,0045% | PVV (26%) | BBB +5,0 procentpunt |
| Dorpshuis De Veldhoek 7958 RC | 453 | #16 · 2,6% | 0,0044% | PVV (22%) | GroenLinks-PvdA +5,2 procentpunt |
| Dorpshuis De Snikke 7924 RD | 450 | #17 · 2,6% | 0,0044% | PVV (23%) | BBB +3,5 procentpunt |
| Dorpshuis Linde 7925 PB | 438 | #18 · 2,5% | 0,0043% | BBB (26%) | BBB +10,4 procentpunt |
| Dorpshuis Bastogne 7964 KK | 424 | #19 · 2,5% | 0,0041% | BBB (21%) | PVV −9,6 procentpunt |
| Dorpshuis 't Drogterhuus 7705 PH | 365 | #20 · 2,1% | 0,0036% | BBB (31%) | BBB +14,6 procentpunt |
| Dorpshuis D' Olde Karke 7932 PP | 350 | #21 · 2,0% | 0,0034% | PVV (24%) | BBB +5,6 procentpunt |
Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen.
De uitslag van De Wolden per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.