Uitslag per stembureau in De Ronde Venen (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde De Ronde Venen 28 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Dorpskerk Abcoude, leverde 6,6% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 17%.

Bekijk de uitslag per wijk in De Ronde Venen

Wat valt op

  • 3 van de 28 stembureaus (11%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,33% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Dorpskerk Abcoude 1391 GK 1.424 6,6% 1.417 #1 · 6,6% 0,0205% D66 (27%) D66 +14,6 procentpunt 7 (0,5%) 0
Gemeentehuis 3641 AL 1.185 5,5% 1.175 #2 · 5,5% 0,0170% Ronde Venen Belang (34%) P.v.d.A./GROENLINKS −3,5 procentpunt 8 (0,7%) −2
EHBO Gebouw Lucas 3645 GR 1.011 4,7% 1.005 #3 · 4,7% 0,0146% Ronde Venen Belang (44%) Ronde Venen Belang +12,3 procentpunt 6 (0,6%) 0
Gemeentehuis 3641 AL 942 4,4% 940 #4 · 4,4% 0,0136% Ronde Venen Belang (29%) Seniorenpartij De Ronde Venen +5,3 procentpunt 2 (0,2%) 0
Kids College 3648 HC 937 4,4% 936 #5 · 4,4% 0,0136% Ronde Venen Belang (41%) Ronde Venen Belang +9,1 procentpunt 1 (0,1%) 0
VIOS clubgebouw 3642 DA 847 3,9% 846 #6 · 4,0% 0,0123% Ronde Venen Belang (42%) Ronde Venen Belang +9,4 procentpunt 1 (0,1%) 0
CNS Abcoude 1391 VC 845 3,9% 844 #7 · 3,9% 0,0122% D66 (26%) D66 +14,1 procentpunt 1 (0,1%) 0
Veenlanden College 3641 XR 843 3,9% 840 #8 · 3,9% 0,0122% Ronde Venen Belang (34%) Ronde Venen Belang +1,5 procentpunt 1 (0,1%) −2
't Oude Parochiehuis 3641 AJ 827 3,9% 821 #9 · 3,8% 0,0119% Ronde Venen Belang (38%) Ronde Venen Belang +5,3 procentpunt 5 (0,6%) −1
Dorpskerk Abcoude 1391 GK 818 3,8% 816 #10 · 3,8% 0,0118% Ronde Venen Belang (23%) D66 +10,5 procentpunt 2 (0,2%) 0
NH Verenigingsgebouw 3645 DL 813 3,8% 812 #11 · 3,8% 0,0118% Ronde Venen Belang (35%) ChristenUnie-SGP +8,8 procentpunt 1 (0,1%) 0
NH Gebouw De Roeping 3648 AK 812 3,8% 808 #12 · 3,8% 0,0117% CDA (29%) ChristenUnie-SGP +14,5 procentpunt 4 (0,5%) 0
Gemeentehuis 3641 AL 796 3,7% 793 #13 · 3,7% 0,0115% Ronde Venen Belang (30%) CDA +5,5 procentpunt 3 (0,4%) 0
Lokaal Brede School Present 3641 KN 790 3,7% 789 #14 · 3,7% 0,0114% Ronde Venen Belang (40%) Ronde Venen Belang +8,2 procentpunt 1 (0,1%) 0
De Willisstee 3648 XR 789 3,7% 784 #15 · 3,7% 0,0114% Ronde Venen Belang (35%) CDA +6,7 procentpunt 5 (0,6%) 0
Dorpshuis de Vijf Bogen 1396 JX 770 3,6% 768 #16 · 3,6% 0,0111% CDA (26%) Ronde Venen Belang −14,1 procentpunt 2 (0,3%) 0
Tennisvereniging Mijdrecht (TVM) 3641 JW 758 3,5% 757 #17 · 3,5% 0,0110% Ronde Venen Belang (37%) Ronde Venen Belang +4,6 procentpunt 1 (0,1%) 0
De Boei Vinkeveen 1 3645 EV 690 3,2% 688 #18 · 3,2% 0,0100% Ronde Venen Belang (42%) Ronde Venen Belang +9,3 procentpunt 2 (0,3%) 0
OBS de Eendracht 3641 ML 669 3,1% 669 #19 · 3,1% 0,0097% Ronde Venen Belang (37%) Ronde Venen Belang +4,4 procentpunt 0 (0,0%) 0
Dorpskerk Abcoude 1391 GK 653 3,0% 651 #20 · 3,0% 0,0094% Ronde Venen Belang (22%) Ronde Venen Belang −10,4 procentpunt 2 (0,3%) 0
De Boei Vinkeveen 2 3645 EV 639 3,0% 635 #21 · 3,0% 0,0092% Ronde Venen Belang (45%) Ronde Venen Belang +12,5 procentpunt 4 (0,6%) 0
De Boei Vinkeveen 1 3645 EV 635 3,0% 633 #22 · 3,0% 0,0092% Ronde Venen Belang (43%) Ronde Venen Belang +10,9 procentpunt 2 (0,3%) 0
Verenigingsgebouw Ons Streven 1427 AK 591 2,8% 588 #23 · 2,7% 0,0085% Ronde Venen Belang (24%) Inwonerscollectief +16,2 procentpunt 3 (0,5%) 0
De Angstelborgh 1391 LX 586 2,7% 586 #24 · 2,7% 0,0085% D66 (25%) D66 +13,2 procentpunt 0 (0,0%) 0
De Boei Vinkeveen 1 3645 EV 501 2,3% 500 #25 · 2,3% 0,0072% Ronde Venen Belang (37%) D66 −5,6 procentpunt 1 (0,2%) 0
De Springbok 1426 AG 483 2,2% 480 #26 · 2,2% 0,0070% CDA (28%) CDA +11,0 procentpunt 3 (0,6%) 0
De Willisstee 3628 XR 453 2,1% 451 #27 · 2,1% 0,0065% Ronde Venen Belang (30%) CDA +9,3 procentpunt 2 (0,4%) 0
De Willisstee 3648 XR 366 1,7% 366 #28 · 1,7% 0,0053% Ronde Venen Belang (28%) CDA +7,8 procentpunt 0 (0,0%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in De Ronde Venen dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van De Ronde Venen per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.