Stembureau SCC De Hege Fonnen in De Fryske Marren
Postcode 8531 MV · Wijk Lemmer
Hier waren 703 kiezers toegelaten (2,8% van alle toegelaten kiezers in De Fryske Marren) en zijn 696 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 20,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 144 | 20,7% | 20,2% | +0,5 pp | 2,8% |
| Fryske Nasjonale Partij | 111 | 15,9% | 20,2% | −4,2 pp | 2,2% |
| VVD | 104 | 14,9% | 8,4% | +6,6 pp | 4,9% |
| GroenLinks-PvdA | 88 | 12,6% | 13,3% | −0,7 pp | 2,6% |
| D66 | 67 | 9,6% | 6,5% | +3,1 pp | 4,0% |
| Forum voor Democratie | 65 | 9,3% | 11,7% | −2,3 pp | 2,2% |
| KFM | 31 | 4,5% | 5,0% | −0,5 pp | 2,5% |
| Ondernemende Friezen | 30 | 4,3% | 4,6% | −0,3 pp | 2,5% |
| BBB | 20 | 2,9% | 3,7% | −0,8 pp | 2,1% |
| ChristenUnie | 19 | 2,7% | 3,6% | −0,9 pp | 2,1% |
| Burgerpartij De Fryske Marren | 17 | 2,4% | 2,9% | −0,5 pp | 2,3% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel De Fryske Marren, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Florien Wesselius (CDA) · 82 stemmen · 11,8% van alle stemmen hier
- Ivo de Wolff (VVD) · 79 stemmen · 11,4% van alle stemmen hier
- Sandra Wind (Fryske Nasjonale Partij) · 60 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
- Sippy van der Meer (GroenLinks-PvdA) · 47 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Armin Krijgsman (Forum voor Democratie) · 44 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Chris van Hes (Fryske Nasjonale Partij) · 23 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Cor Flapper (CDA) · 20 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Nancy Huitema - Oosten (D66) · 18 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Barbara Gardeniers (CDA) · 15 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Henk Koops (D66) · 15 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Menzo Noorman (D66) · 15 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Marten Dijkstra (GroenLinks-PvdA) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Marc van Niekerk-Thie (Ondernemende Friezen) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Geeske Hoekstra-Holtrop (KFM) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Wouter Wouda (Fryske Nasjonale Partij) · 10 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +6,6 pp meer dan gemiddeld in De Fryske Marren.
- Qua gewicht is dit het 14e van de 46 stembureaus: 2,7% van alle geldige stemmen in De Fryske Marren en 0,0091% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 37 stemmen in De Fryske Marren komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 637 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 66 |
| Toegelaten kiezers | 703 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 703 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 7 (1,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,00% van de stembiljetten, tegen 0,34% in De Fryske Marren en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in De Fryske Marren
- MFC It Klif 707 stemmen · CDA 24%
- Sporthal De Stuit 2 680 stemmen · Fryske Nasjonale Partij 23%
- Kerkgebouw Baptistengemeente 716 stemmen · CDA 16%
- Sporthal De Stuit 1 633 stemmen · Fryske Nasjonale Partij 23%
- Woonzorgcentrum Sint Theresia 736 stemmen · CDA 22%
- MFC De Gearte 621 stemmen · Fryske Nasjonale Partij 18%
Alle stembureaus in De Fryske Marren
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.