Stembureau SCC De Hege Fonnen in De Fryske Marren (2022)
Postcode 8531 MV · Wijk Lemmer
Hier waren 507 kiezers toegelaten (2,1% van alle toegelaten kiezers in De Fryske Marren) en zijn 507 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 24,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 122 | 24,1% | 11,0% | +13,0 pp | 4,6% |
| CDA | 91 | 17,9% | 18,8% | −0,9 pp | 2,0% |
| GROENLINKS | 49 | 9,7% | 8,0% | +1,6 pp | 2,5% |
| D66 | 44 | 8,7% | 4,5% | +4,2 pp | 4,1% |
| Nieuwe Communistische Partij-NCPN | 44 | 8,7% | 4,9% | +3,8 pp | 3,8% |
| FNP | 39 | 7,7% | 20,5% | −12,8 pp | 0,8% |
| KFM | 33 | 6,5% | 9,5% | −3,0 pp | 1,4% |
| PvdA | 30 | 5,9% | 9,1% | −3,2 pp | 1,4% |
| Forum voor Democratie | 26 | 5,1% | 4,1% | +1,0 pp | 2,6% |
| Burgerpartij De Fryske Marren | 19 | 3,7% | 5,4% | −1,7 pp | 1,5% |
| ChristenUnie | 10 | 2,0% | 4,1% | −2,1 pp | 1,0% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel De Fryske Marren, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Anne Merkuur (GROENLINKS) · 44 stemmen · 8,7% van alle stemmen hier
- Roel Roelevink (CDA) · 42 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Rinze Visser (Nieuwe Communistische Partij-NCPN) · 40 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
- Marc van Niekerk-Thie (VVD) · 39 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Ivo de Wolff (VVD) · 38 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Esther de Vrij (VVD) · 34 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Lucienne Boelsma-Hoekstra (CDA) · 23 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Jeannet Speelman (D66) · 22 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- A. Krijgsman (Forum voor Democratie) · 20 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- S.D. van der Meer (PvdA) · 18 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Geeske Holtrop-Hoekstra (KFM) · 16 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Gerda de Vries-Suierveld (FNP) · 14 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Remboud van Iddekinge (FNP) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- E.H. Schurer (PvdA) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Douwkje Douma-Zijlstra (CDA) · 9 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +13,0 pp meer dan gemiddeld in De Fryske Marren.
- Qua gewicht is dit het 22e van de 52 stembureaus: 2,1% van alle geldige stemmen in De Fryske Marren en 0,0074% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 47 stemmen in De Fryske Marren komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 451 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 56 |
| Toegelaten kiezers | 507 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 509 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +2 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,4%) |
Er zijn 2 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,39% van de stembiljetten, tegen 0,33% in De Fryske Marren en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in De Fryske Marren
- Vrije Evangelische Gemeente De Brug 512 stemmen · CDA 21%
- Doarpshûs 498 stemmen · FNP 22%
- SCC De Hege Fonnen (dinsdag) 519 stemmen · CDA 18%
- Party- en Zalencentrum 't Haske (maandag) 496 stemmen · CDA 17%
- De Hoekstien 536 stemmen · FNP 23%
- Woon- zorgcomplex De Werf 463 stemmen · FNP 20%
Alle stembureaus in De Fryske Marren
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.