Stembureau Kerkgebouw Baptistengemeente in De Fryske Marren
Postcode 8531 NZ · Wijk Lemmer
Hier waren 716 kiezers toegelaten (2,8% van alle toegelaten kiezers in De Fryske Marren) en zijn 716 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 15,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 113 | 15,8% | 20,2% | −4,4 pp | 2,2% |
| VVD | 110 | 15,4% | 8,4% | +7,0 pp | 5,2% |
| Fryske Nasjonale Partij | 106 | 14,8% | 20,2% | −5,4 pp | 2,1% |
| Forum voor Democratie | 88 | 12,3% | 11,7% | +0,6 pp | 3,0% |
| GroenLinks-PvdA | 75 | 10,5% | 13,3% | −2,8 pp | 2,2% |
| D66 | 68 | 9,5% | 6,5% | +3,0 pp | 4,1% |
| KFM | 48 | 6,7% | 5,0% | +1,7 pp | 3,8% |
| ChristenUnie | 33 | 4,6% | 3,6% | +1,0 pp | 3,6% |
| Ondernemende Friezen | 32 | 4,5% | 4,6% | −0,2 pp | 2,7% |
| Burgerpartij De Fryske Marren | 31 | 4,3% | 2,9% | +1,4 pp | 4,1% |
| BBB | 12 | 1,7% | 3,7% | −2,0 pp | 1,3% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel De Fryske Marren, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ivo de Wolff (VVD) · 86 stemmen · 12,0% van alle stemmen hier
- Armin Krijgsman (Forum voor Democratie) · 50 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Sandra Wind (Fryske Nasjonale Partij) · 46 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Florien Wesselius (CDA) · 46 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Sippy van der Meer (GroenLinks-PvdA) · 39 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Chris van Hes (Fryske Nasjonale Partij) · 30 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Henk Koops (D66) · 28 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Cor Flapper (CDA) · 26 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Tom Vink (Burgerpartij De Fryske Marren) · 23 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Monique Bakker (KFM) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Albert van Keimpema (Ondernemende Friezen) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Menzo Noorman (D66) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Marike Uilenreef (GroenLinks-PvdA) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Geeske Hoekstra-Holtrop (KFM) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Friso van Nijkerk (Forum voor Democratie) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +7,0 pp meer dan gemiddeld in De Fryske Marren.
- Qua gewicht is dit het 12e van de 46 stembureaus: 2,8% van alle geldige stemmen in De Fryske Marren en 0,0094% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 36 stemmen in De Fryske Marren komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 653 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 63 |
| Toegelaten kiezers | 716 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 716 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,34% in De Fryske Marren en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in De Fryske Marren
- Woonzorgcentrum Sint Theresia 736 stemmen · CDA 22%
- MFC It Klif 707 stemmen · CDA 24%
- Zorgcentrum Doniahiem, Wijkcentrum 782 stemmen · CDA 34%
- SCC De Hege Fonnen 696 stemmen · CDA 21%
- Dorpshuis De Brêge 789 stemmen · CDA 23%
- Sporthal De Stuit 2 680 stemmen · Fryske Nasjonale Partij 23%
Alle stembureaus in De Fryske Marren
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.