Stembureau Buurthuis Sterrehuis in De Fryske Marren (2023)
Postcode 8531 MV · Wijk Lemmer
Hier zijn 1.405 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 26,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 369 | 26,3% | 24,9% | +1,4 pp | 4,3% |
| Nieuw Sociaal Contract | 266 | 18,9% | 16,4% | +2,5 pp | 4,7% |
| VVD | 248 | 17,7% | 13,5% | +4,1 pp | 5,3% |
| GroenLinks-PvdA | 117 | 8,3% | 11,4% | −3,0 pp | 3,0% |
| BBB | 108 | 7,7% | 11,2% | −3,5 pp | 2,8% |
| CDA | 79 | 5,6% | 6,0% | −0,4 pp | 3,8% |
| D66 | 57 | 4,1% | 4,0% | +0,0 pp | 4,1% |
| SP | 42 | 3,0% | 2,6% | +0,3 pp | 4,6% |
| Forum voor Democratie | 37 | 2,6% | 2,7% | −0,1 pp | 4,0% |
| ChristenUnie | 24 | 1,7% | 1,6% | +0,1 pp | 4,5% |
| BVNL / Groep Van Haga | 15 | 1,1% | 0,9% | +0,1 pp | 4,6% |
| Partij voor de Dieren | 13 | 0,9% | 1,3% | −0,3 pp | 3,0% |
| JA21 | 10 | 0,7% | 0,7% | +0,0 pp | 4,2% |
| Volt | 6 | 0,4% | 0,7% | −0,3 pp | 2,4% |
| SGP | 4 | 0,3% | 1,0% | −0,7 pp | 1,1% |
| DENK | 3 | 0,2% | 0,3% | −0,0 pp | 3,5% |
| 50PLUS | 2 | 0,1% | 0,4% | −0,2 pp | 1,6% |
| LP | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 13,3% |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 8,7% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 4,5% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel De Fryske Marren, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +4,1 pp meer dan gemiddeld in De Fryske Marren.
- Qua gewicht is dit het 3e van de 46 stembureaus: 4,1% van alle geldige stemmen in De Fryske Marren en 0,0137% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 24 stemmen in De Fryske Marren komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in De Fryske Marren
- De Oerdracht 1.414 stemmen · PVV 23%
- Kulturhûs 1.290 stemmen · PVV 22%
- De Brede School 1.452 stemmen · PVV 29%
- Gaasterlânhûs 1.289 stemmen · PVV 22%
- Party- en Zalencentrum 't Haske 1.215 stemmen · VVD 20%
- Zalencentrum Sint Nyk 1.200 stemmen · PVV 27%
Alle stembureaus in De Fryske Marren
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.