Stembureau Buurthuis Sterrehuis in De Fryske Marren (2022)
Postcode 8531 MV · Wijk Lemmer
Hier waren 727 kiezers toegelaten (3,0% van alle toegelaten kiezers in De Fryske Marren) en zijn 725 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 16,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 119 | 16,4% | 18,8% | −2,4 pp | 2,6% |
| KFM | 99 | 13,7% | 9,5% | +4,1 pp | 4,3% |
| VVD | 97 | 13,4% | 11,0% | +2,3 pp | 3,7% |
| Nieuwe Communistische Partij-NCPN | 91 | 12,6% | 4,9% | +7,7 pp | 7,8% |
| FNP | 78 | 10,8% | 20,5% | −9,8 pp | 1,6% |
| Forum voor Democratie | 62 | 8,6% | 4,1% | +4,4 pp | 6,3% |
| PvdA | 45 | 6,2% | 9,1% | −2,9 pp | 2,1% |
| D66 | 44 | 6,1% | 4,5% | +1,6 pp | 4,1% |
| GROENLINKS | 39 | 5,4% | 8,0% | −2,7 pp | 2,0% |
| Burgerpartij De Fryske Marren | 32 | 4,4% | 5,4% | −1,0 pp | 2,5% |
| ChristenUnie | 19 | 2,6% | 4,1% | −1,5 pp | 1,9% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel De Fryske Marren, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Rinze Visser (Nieuwe Communistische Partij-NCPN) · 79 stemmen · 10,9% van alle stemmen hier
- Roel Roelevink (CDA) · 47 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Lucienne Boelsma-Hoekstra (CDA) · 40 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Geeske Holtrop-Hoekstra (KFM) · 37 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- A. Krijgsman (Forum voor Democratie) · 33 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Remboud van Iddekinge (FNP) · 32 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Marc van Niekerk-Thie (VVD) · 31 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Ivo de Wolff (VVD) · 28 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Janneke van der Werf-Vaatstra (KFM) · 28 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Esther de Vrij (VVD) · 26 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Anne Merkuur (GROENLINKS) · 24 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Gerda de Vries-Suierveld (FNP) · 22 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- S.D. van der Meer (PvdA) · 22 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Piet Jan Thibaudier (KFM) · 22 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Jeannet Speelman (D66) · 20 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: FNP haalde hier −9,8 pp minder dan gemiddeld in De Fryske Marren.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 52 stembureaus: 3,0% van alle geldige stemmen in De Fryske Marren en 0,0105% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 33 stemmen in De Fryske Marren komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 645 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 82 |
| Toegelaten kiezers | 727 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 727 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,28% van de stembiljetten, tegen 0,33% in De Fryske Marren en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in De Fryske Marren
- De Rank 738 stemmen · FNP 31%
- MFC It Klif 714 stemmen · FNP 31%
- Gemeentehuis 761 stemmen · FNP 22%
- Party- en Zalencentrum 't Haske 682 stemmen · FNP 17%
- De Brede School 862 stemmen · FNP 24%
- Dorpshuis De Brêge 649 stemmen · CDA 15%
Alle stembureaus in De Fryske Marren
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.