Stembureau De Oerdracht in De Fryske Marren (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 8501 NE · Wijk Joure

Hier zijn 1.414 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 23,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 325 23,0% 24,9% −1,9 pp 3,8%
Nieuw Sociaal Contract 264 18,7% 16,4% +2,3 pp 4,7%
GroenLinks-PvdA 196 13,9% 11,4% +2,5 pp 5,0%
VVD 182 12,9% 13,5% −0,6 pp 3,9%
CDA 101 7,1% 6,0% +1,1 pp 4,9%
BBB 93 6,6% 11,2% −4,6 pp 2,4%
D66 82 5,8% 4,0% +1,8 pp 5,9%
Forum voor Democratie 40 2,8% 2,7% +0,1 pp 4,3%
SP 36 2,5% 2,6% −0,1 pp 4,0%
ChristenUnie 29 2,1% 1,6% +0,5 pp 5,4%
BVNL / Groep Van Haga 12 0,8% 0,9% −0,1 pp 3,7%
JA21 11 0,8% 0,7% +0,1 pp 4,6%
Volt 10 0,7% 0,7% −0,0 pp 4,0%
SGP 9 0,6% 1,0% −0,4 pp 2,6%
DENK 7 0,5% 0,3% +0,2 pp 8,1%
50PLUS 5 0,4% 0,4% −0,0 pp 3,9%
Partij voor de Dieren 4 0,3% 1,3% −1,0 pp 0,9%
Nederland met een PLAN 3 0,2% 0,0% +0,2 pp 17,6%
Splinter 3 0,2% 0,1% +0,1 pp 10,3%
Piratenpartij - De Groenen 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 4,3%
Samen voor Nederland 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 4,3%
BIJ1 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel De Fryske Marren, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BBB haalde hier −4,6 pp minder dan gemiddeld in De Fryske Marren.
  • Qua gewicht is dit het 2e van de 46 stembureaus: 4,1% van alle geldige stemmen in De Fryske Marren en 0,0138% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 24 stemmen in De Fryske Marren komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in De Fryske Marren

Alle stembureaus in De Fryske Marren

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.