Hoe stemde Centrum in Dantumadiel in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Damwâld, Broeksterwâld
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in Centrum 4.665 geldige stemmen uitgebracht (37,6% van alle stemmen in Dantumadiel). PVV werd hier de grootste met 28,1%. Vergeleken met heel Dantumadiel scoorden SGP (+1,5 pp) en CDA (+1,2 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−2,3 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.311 | 28,1% | 29,9% | −1,8 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 947 | 20,3% | 19,2% | +1,1 pp |
| BBB | 414 | 8,9% | 8,0% | +0,9 pp |
| CDA | 392 | 8,4% | 7,2% | +1,2 pp |
| SGP | 310 | 6,6% | 5,1% | +1,5 pp |
| ChristenUnie | 281 | 6,0% | 5,1% | +0,9 pp |
| GroenLinks-PvdA | 272 | 5,8% | 8,1% | −2,3 pp |
| VVD | 269 | 5,8% | 6,5% | −0,7 pp |
| Forum voor Democratie | 116 | 2,5% | 2,5% | −0,1 pp |
| SP | 101 | 2,2% | 2,4% | −0,3 pp |
| D66 | 64 | 1,4% | 1,9% | −0,5 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 47 | 1,0% | 1,0% | −0,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 42 | 0,9% | 0,9% | −0,0 pp |
| JA21 | 39 | 0,8% | 0,7% | +0,1 pp |
| Volt | 22 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 15 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 6 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Splinter | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| DENK | 5 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| BIJ1 | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Centrum
- Gemeentehuis Damwâld Damwâld · 9104 BR · 1.352 stemmen · PVV 27%
- Nij Tjaerda Damwâld · 9104 KA · 1.192 stemmen · PVV 35%
- Doopsgezinde Kerk Damwâld Damwâld · 9104 GM · 1.149 stemmen · PVV 22%
- Dorpshuis De Pipegael Broeksterwâld · 9108 NE · 972 stemmen · PVV 29%
Andere wijken in Dantumadiel
- Zuid 5.680 stemmen · PVV 33%
- Oost 1.275 stemmen · PVV 25%
- West 772 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 25%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.